Szczęśliwy numerek

ŚRODA 8:00 – 15:30
CZWARTEK 8:00-15:30

Identyfikatory

Brak identyfikatora należy zgłaszać do sekretariatu szkoły.
Brak etui identyfikatora lub "smyczy" należy zgłaszać do pani Teresy Chrapkowskiej.

Projekt ANP

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu 2015

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu jest projektem realizowanym w Polsce przez Klub Jagielloński z Krakowa od 2009 roku. W 2015 również my – humaniści z Liceum Ogólnokształcącego nr XV - dołączyliśmy do grona Nowoczesnych Patriotów. Wzięliśmy udział w cyklu całodniowych, innowacyjnych symulacji oraz zajęć typu case study poświęconych w pierwszej kolejności polskiemu systemowi parlamentarnemu, następnie systemowi samorządowemu oraz sprawom społecznym. Przygotowaliśmy projekt społeczny, który zaprezentowaliśmy w bydgoskich przedszkolach „Patriotyzm wśród najmłodszych”. Wspólna zabawa stała się ważnym etapem na drodze rozwijania postawy patriotycznej u dzieci. W czerwcu zaprezentowaliśmy nasz projekt społeczny podczas zjazdu w Krakowie. Kilka miesięcy pracy nie poszło na marne. Zdobyliśmy doświadczenie, dzięki poznaniu rzeczywistych mechanizmów rządzących życiem publicznym. Stajemy się świadomymi obywatelami. Poznajcie efekty naszej pracy, zostańcie Nowoczesnymi Patriotami! Zapraszamy do udziału w projekcie ANP w przyszłym roku!

Za co kochamy Polskę

Projekt społeczny klasy 2d

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu 2016

Nowoczesny Polak zna i szanuje historię ojczyzny, dba o polski język, zdobywa wiedzę, rozwija talenty, jest aktywny w dziedzinie społecznej, podejmuje działania służące dobru lokalnej wspólnoty, kupuje polskie produkty, myśli o przyszłej działalności gospodarczej lub politycznej.
To właśnie my, humaniści:
Klaudia Budka,
Wiktoria Nowakowska,
Angelika Russ,
Monika Danilewicz,
Julita Antowska,
Justyna Śliwińska,
Eryk Budka,
Krystian Bilski.
Zakończyliśmy pracę nad półrocznym projektem Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu. Kilka dni poświęciliśmy na poznanie zasad funkcjonowania państwa demokratycznego, a następnie zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy projekt społeczny pod tytułem „Fordońska Dolina Śmierci”. Przygotowaliśmy godzinne zajęcia i zaprezentowaliśmy się w kilku gimnazjach w województwie kujawsko-pomorskim. Podczas spotkań z gimnazjalistami rozmawialiśmy o idei nowoczesnego patriotyzmu. Wyemitowaliśmy nakręcony przez nas film, który przypomina o wydarzeniach rozgrywających się we Fordonie w 1939 roku i właściwej postawie, którą powinniśmy obecnie prezentować spacerując po Dolinie Śmierci. Film jest zamieszczony na wielu stronach internetowych, dzięki czemu promujemy nasze działanie na całą Polskę i świat. W czerwcu zaprezentowaliśmy nasz projekt podczas zjazdu w Krakowie. Poznaliśmy wówczas nowoczesnych patriotów z całego kraju oraz zwiedziliśmy kulturalną stolicę Polski. Zapraszamy do udziału w projekcie ANP w przyszłym roku!

Projekt społeczny klasy 2c

Lokalny Patriota w mojej okolicy

Autorem i opiekunem strony jest Marcin Maćkiewicz - admin@liceumxv.edu.pl            stat4u