POZNAJ NAS DZIĘKI YOUTUBE

FILM PROMOCYJNY

NASI NAUCZYCIELE

BILET DO XV LO

Dążymy do doskonałości we wszystkim, co robimy

A K T U A L N O Ś C I

STUDNIÓWKA 2023

Dnia 26 stycznia 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Balu Studniówkowym XV  Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

Tym razem bawiliśmy się w Kompleksie Rozrywkowo-Konferencyjnym "Czardasz" w Czarnowie koło Bydgoszczy.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia, opublikowanych na stronie www.expressbydgoski.pl oraz w serwisie www.obiektywnabydgoszcz.com - strony z linków otwierają się w nowych oknach.

Mamy też nagrane krótkie filmy:

Opublikowano dnia 27-01-2023 o godz. 18:38
Opracowanie: Maćkiewicz Marcin

MISTRZ ŚWIATA w XV LO

27. stycznia mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole dwukrotnego Mistrza Świata w Kick- Boxingu i Mistrza Polski w kolarstwie szosowym pana LESZKA KOŁTUNA, który opowiedział nam o swojej drodze do sukcesu.
Spotkanie to bardzo nas podbudowało, uwierzyliśmy w swoje możliwości  i w to, że marzenia się spełniają. Słuchaliśmy uważnie, szczególnie zapadły nam w pamięci słowa, że Mistrz Świata robi to, czego innym się nie chciało, że mimo porażki nigdy nie wolno się poddawać, a jak coś robić, to z pełnym zaangażowaniem. W sporcie liczy się także nauka, przyjaźń i szacunek dla innych. Dziękujemy za poświęcony nam czas i czekamy na następne spotkanie.

Opublikowano dnia 28-01-2023 o godz. 12:45
Opracowanie: Mikulska Lucyna

Funkcjonowanie basenów i lodowisk w czasie ferii zimowych

Opublikowano dnia 28-01-2023 o godz. 12:20
Opracowanie: sekretariat

23 stycznia. Tego dnia w naszej szkole nikt nie zapomni…

Opublikowano dnia 25-01-2023 o godz. 09:28
Opracowanie: Pola Joppek

Wystawa naszych pupili

Opublikowano dnia 15-01-2023 o godz. 04:30
Opracowanie: Zespół matematyczno-przyrodniczy

Co jest dla nas ważne

Naszym celem jest zapewnienie najlepszej możliwej edukacji oraz rozwoju każdego ucznia.
Postrzegamy każdą osobę jako wyjątkową i dokładamy wszelkich starań, aby każdy uczeń mógł dostrzec i rozwijać swój potencjał.
Chcemy, aby nasi uczniowie czerpali przyjemność z chodzenia do szkoły i rozwijali zamiłowanie do nauki.
Zachęcamy uczniów do silnej wiary we własne możliwości, ciągłego dążenia do poprawy i traktowania innych tak, jak sami chcieliby być traktowani. Kładziemy bardzo duży nacisk na tworzenie środowiska, w którym uczniowie są pewni siebie, szczęśliwi i cenieni. Umożliwiamy rozwijanie i pielęgnowanie mocnych stron i talentów wszystkich naszych uczniów, zapewniając rozwijanie poczucia przyjemności z nauki. Chcemy, aby w przyszłości byli wartościowymi obywatelami, którzy wniosą cenny wkład do swoich rodzin i społeczności. Staramy się rozwijać takie cechy jak: uczciwość, sprawiedliwość, ambicję, szacunek i wytrwałość.
Promujemy również pogląd, że edukacja jest działaniem „przez całe życie”, a nie działaniem „raz na zawsze”. Dlatego ważne jest, aby uczniowie umieli współpracować, byli niezależni, kreatywni i potrafili radzić sobie w sytuacjach problemowych.
Jesteśmy innowacyjną szkołą i nieustannie szukamy sposobów na ulepszenie tego, co robimy. Słuchamy więc naszych uczniów oraz otwieramy się na ich potrzeby i pomysły.

JESTEŚMY OTWARCI
NA POTRZEBY NASZYCH UCZNIÓW

image-1

Zapewniamy najlepsze warunki dla rozwoju ucznia

CO NAS WYRÓŻNIA?

www.kinojeremi.liceumxv.edu.pl

Nasza szkoła posiada klimatyzowaną salę kinową z 82 wygodnymi fotelami kinowymi ustawionymi systemem schodowym. Wyposażone zostało w wysokiej jakości sprzęt projekcyjny i nagłaśniający produkcji amerykańskiej o najlepszych obecnie dostępnych na rynku parametrach. Poza seansami filmowymi, organizowane są również seanse "na zamówienie", szkolenia, pokazy, przedstawienia, koncerty i konkursy.

www.hangarkultury.liceumxv.edu.pl

Budynek Hangaru Kultury jest miejscem, w którym pragniemy stworzyć przede wszystkim przestrzeń do spotkań wielu pokoleń. Pragniemy połączyć ze sobą to, co historyczne z tym, co współczesne, to co tradycyjne, z tym co nowoczesne, to co dawne, z tym co dzisiejsze. Posiadamy nowoczesną scenę wyposażoną w wysokiej jakości sprzęt audio-wizualny, miejsca dla dwustuosobowej widowni.

Posiadamy wspaniałe zaplecze sportowe, w skład którego wchodzą: basen, sauny, kryte korty tenisowe, boiska typu "Orlik", duża sala gimnastyczna, profesjonalne boisko do piłki nożnej, sala do treningów taekwondo, skocznie tartanowe, bieżnie i siłownie.

Dzięki dobrej organizacji pracy nasi uczniowie bardzo dobrze radzą sobie z pogodzeniem nauki z treningami uzyskując bardzo duże sukcesy sportowe oraz wyniki edukacyjne.

Nasze sale lekcyjne oraz pracownie przedmiotowe są bardzo dobrze wyposażone, zarówno w pomoce naukowe jak i najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny. Posiadamy m. in. własne laboratorium chemiczne, pracownie fizyczną, dwie pracownie komputerowe, w tym jedną wyposażoną w komputery i monitory klasy gamingowej i wiele innych.

Poza tym możesz skorzystać z sali do cichej nauki czy kawiarenki szkolnej "Przybornik".

XV Liceum Ogólnokształcące

mgr Karolina Kowalska
e-mail: pedagog@liceumxv.edu.pl

OBIEKTY SPORTOWE