Strona mobilna XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy przy Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego
Zespół Szkół nr 5 MS
XV LO, XX LO MS, G 53, G 54 MS
Wybierz zakładkę:

Sukces w XII edycji konkursu języka angielskiego dla klas gimnazjalnych

26-05-2017, 23:59

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 2a Gimnazjum nr 53 – Miłosz Kutyła i Hubert Wawrzyniak zajęli II miejsce w XII edycji konkursu języka angielskiego dla klas gimnazjalnych pt. „Na podbój Nowego Jorku”.

Serdecznie gratulujemy!

[IW]

Wioślarskie sukcesy gimnazjalistek

24-05-2017, 23:34

Startując w Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy, które odbyły się w 13 maja, Martyna Szyperska (kl.1ag 53 Gim) zdobyła złoty medal w konkurencji ósemki młodziczek, a Martyna Sas (kl.1ag 53 Gim) - srebrny medal w konkurencji czwórki ze sterniczką młodziczek. Obie trenują wioślarstwo w klubie RTW Lotto-Bydgostia, a ich trenerką jest Aneta Bełka-Siemion.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

[RM]

Finał miejskiego konkursu fotograficznego „Świat z perspektywy zwierząt”

22-05-2017, 23:37

Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy dnia 8 czerwca br. o godz. 15.00 na uroczyste ogłoszenie listy laureatów wyłonionych spośród finalistów konkursu, które odbędzie się w Kinie Jeremi (na terenie XV Liceum Ogólnokształcącego, ul. Zygmunta Berlinga 13).

Po uroczystości zapraszamy wszystkich uczestników konkursu na warsztaty fotograficzne, które prowadził będzie zawodowy fotograf Michał Kwiatkowski.

Zapraszamy na podstronę konkursu w celu zapoznania się z listami finalistów.

[MM]

Obozy pierwszej pomocy. Wielonek 2017

22-05-2017, 23:33

OBOZY PIERWSZEJ POMOCY, REALIZOWANE W RAMACH STRATEGII ROZWOJU EDUKACJI MIASTA BYDGOSZCZY (15-17 MAJA 2017). Wraz z Grupa Pierwszej Pomocy PCK przy XV LO w Bydgoszczy ćwiczyły: I Liceum Ogólnokształcące im. CK Norwida w Bydgoszczy, II Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy, Bydgoskie Gimnazjum Klasyczne i 46. Gimnazjum w Bydgoszczy.

[MC]

Mistrzowie województwa po raz czternasty!

21-05-2017, 23:39

Grupa Pierwszej Pomocy PCK przy XV LO w Bydgoszczy zdobyła pierwsze miejsce w etapie okręgowym XXV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK! Zespół w składzie: Zofia Mróz (kapitan), Wiktoria Jabłońska, Julia Nguyen, Magdalena Pisarek i Weronika Olejniczak, będzie reprezentować województwo kujawsko - pomorskie w etapie centralnym Mistrzostw, który odbędzie się w czerwcu w Rzeszowie.

Majowy obóz Grupy Pierwszej Pomocy

21-05-2017, 23:37

W dniach 12-15 maja Grupa Pierwszej Pomocy PCK przy XV LO w Bydgoszczy przygotowywała się do etapu okręgowego Mistrzostw Pierwszej Pomocy. Obóz, jak co roku, odbywał się w ośrodku "Wrzos" w Wielonku.

Niemieckojęzyczne Szranki Gimnazjalne

21-05-2017, 23:35

W czwartek 27 kwietnia odbył się w naszej szkole międzygimnazjalny konkurs języka niemieckiego „Niemieckojęzyczne Szranki Gimnazjalne”. Trzyosobowe zespoły uczniowskie rywalizowały w różnych konkurencjach sprawdzających wiedzę o języku niemieckim i Niemczech. Poszczególne drużyny musiały rozwiązywać krzyżówki, quizy, a nawet biegać, żeby napisać dyktando. Jedno z zadań stanowił quiz multimedialny Kahoot! W wielu zadaniach oprócz wiedzy liczył się refleks.
A oto zwycięskie drużyny:
I Miejsce  - Natalia Gołębiewska, Oliwia Wożniak, Maria Waligórski
II Miejsce - Bartek Puszkiewicz, Marcin Chudziński, Julia Koralewska
III Miejsce (uczniowie gimnazjum nr 5) - Asia Tołysz, Ania Balcer, Ola Bryll

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie i wspólną zabawę!

[Katarzyna Zaporska, Kamila Wiśniewska]

Bydgoszcz na rowery

15-05-2017, 15:24

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Bydgoszcz na Rowery. Każda Szkoła może dołączyć w maju do drużyny Metropolia Bydgoszcz, a w drużynie dołączyć również do grupy rowerzystów z Twojej szkoły.

Jacek Kwaśniewski

Biuro Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą

Więcej informacji bydgoszcznarowery.pl

[RM]

Podziękowania dla uczniów biorących udział w promocji szkoły

14-05-2017, 23:07

Od dwóch miesięcy grupa naszych uczniów aktywnie uczestniczyła w promocji szkoły. Chcielibyśmy podziękować za ich ciekawe pomysły i naprawdę godne podziwu zaangażowanie. Na stronie szkoły możecie obejrzeć zrealizowany przez Oliwię Betyn, Weronikę Olejniczak i Agnieszkę Gołaszewską "Manekin Challenge". Możliwości i zalety naszej szkoły zaprezentowali w krótkiej scence teatralnej: Julia Nguyen i Magda Pisarek z klasy IA XVLO, Hubert Sikorski i Robert Kosowski z klasy IA XX LO, Bartek Mrozik z IIA XV LO oraz Paweł Marcinkiewicz z Gimnazjum nr 53.

Wszystkim, którzy wspierali nasze projekty, dziękujemy za poświęcony czas, włożone serce i kreatywność, która nie zna granic!

[Kasia Dziatkowiak oraz zespół ds. promocji]

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

04-05-2017, 23:32

Humaniści z Piętnastki już trzeci rok z Akademią Nowoczesnego Patriotyzmu!
Z entuzjazmem uczestniczymy w projekcie dla tych, którzy są i będą dla innych przykładem na to, jak można zaangażować się w życie społeczno-polityczne, gospodarcze lub kulturalne w państwie demokratycznym. Pokazujemy, co można zrobić, aby na etapie szkoły ponadgimnazjalnej uzyskać miano nowoczesnego patrioty, świadomego i aktywnego obywatela. W tym roku w ramach ANP promujemy kulturę ludową Kujaw, krainy historycznej charakteryzującej się odrębną gwarą, strojami oraz codziennymi zwyczajami. Istotne jest, abyśmy pamiętali o naszych korzeniach, o historii regionu, z którego pochodzimy, o kulturze stworzonej przez naszych przodków. Zapraszamy do obejrzenia filmu – Kultura ludowa Kujaw

Autorzy projektu:
Agnieszka Gołaszewska,
Aleksandra Kipczak,
Julia Żubka

Wyświetlajcie nasze prace! Dziękujemy!

[SI]

<< newsów: 2103 (2428 KB) >>