Strona mobilna XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy przy Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego
Zespół Szkół nr 5 MS
XV LO, XX LO MS, G 53, G 54 MS
Wybierz zakładkę:

Sukces ucznia Gimnazjum nr 53

28-03-2017, 20:42

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 3ag Tymoteusz Nowak uzyskał tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki uzyskując we wszystkich trzech etapach konkursu komplet 100 punktów.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

[MM]

Sukces uczniów Gimnazjum nr 53

28-03-2017, 20:39

Z przyjemnością informuję, że uczniowie klasy 3ag Gimnazjum nr 53 zostali:

- Piotr Radomski LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki oraz Konkursu z Fizyki i Astronomii

- Bartosz Wnuk FINALISTĄ Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

[MW]

Święto Patryka w naszej szkole

27-03-2017, 11:58

W sali 102 podstawowych kroków tańca irlandzkiego uczył prof. Andrzej Nejman. Chętnych nie brakowało.
W konkursie na najbardziej zielony strój nawiązujący do tradycji irlandzkich zwyciężyła Dorota Wielgat z klasy 1a. Dużą inwencją wykazała się również prof. Beata Pilewska, u której naliczyliśmy aż 7 zielonych elementów.
Konkurs – quiz o Irlandii, który polegał na dotarciu do informacji rozwieszonych na koniczynkach po całej szkole wygrały: Kamila Sobczak i Ania Zelmanowska z klasy 3 Gimnazjum nr 53 .
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w organizacji imprezy a wszystkim pozostałym za wspólną zabawę!

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.

[IW]

My czytamy, a Ty…?

18-03-2017, 16:19

„Ta dzisiejsza młodzież…” – tym zdaniem nierzadko dorośli podsumowują Waszą postawę. Ocena dotyczy również… nieczytania. My w to nie wierzymy! :-) Jesteśmy przekonani, że lubisz sięgać nie tylko po książkę, ale i po… „Fabrykę Słowa”! W najbliższy poniedziałek (20.03.), tuż przed naszą wspólną wędrówką szlakiem Jeremiego Przybory, masz szansę dostać najnowszy numer szkolnej gazety. Przygotuj się na sporą dawkę dobrych tekstów i zdjęć. To wszystko za jedyną złotówkę. O „miłośnikach” odpowiedzi ustnej na lekcji nie zapominamy – kupon na niepytanie jest w zasięgu ręki.
Dziennikarzy znajdziesz o 12.25 przed pokojem nauczycielskim. Kup i zaczytaj się!
Pozdrawiają redaktorzy „Fabryki Słowa” i „Manufaktury”:-)

Redaktorzy FS oraz zainteresowani uczniowie naszej szkoły podczas wizyty w radiu PiK (6 marca br.).

[LM]

Gżegżółka czy gżegżułka?

18-03-2017, 16:17

Jeśli znasz odpowiedź na powyższe pytanie:-) to ta propozycja jest dla Ciebie! We wtorek, 28. marca o godz. 10.00 odbędzie się IV już edycja KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O PIÓRO DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 5 MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYDGOSZCZY. Będzie ona wyjątkowa, ponieważ w szczególny sposób poświęcona Jeremiemu Przyborze. Autorką dyktanda jest Pani dr hab. Iwona Benenowska z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
W konkursie mogą brać udział zarówno gimnazjaliści, jak i licealiści.
Osoby chętne mogą zgłaszać swój udział do Pani Katarzyny Meller – Dziatkowiak lub do mnie do 21.03. włącznie. Zapraszamy!

Fot. http://edukacjapolonistyczna.blogspot.com

[LM]

Diecezjalny Konkurs Biblijny

16-03-2017, 21:02

[GN]

Spotkanie w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy

16-03-2017, 20:59

Z okazji Dnia Edukacji Prawnej (15 marca) uczniowie z klas humanistycznych XV LO wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami zawodów prawniczych z naszego regionu. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA Oddział w Bydgoszczy. Młodzież poznała ustrój wymiaru sprawiedliwości w Polsce, organizację pracy sądu, rodzaje rozpoznawanych spraw, sposoby kontaktu obywatela z sądem, zasady uczestnictwa w postępowaniu sądowym, możliwości uzyskania pomocy prawnej itp. Obserwując przebieg procesu karnego uczniowie zyskali możliwość samodzielnego wydania wyroku.
Kolejny etap na drodze edukacji prawnej okazał się bardzo owocny. Młodzi kształtują umiejętności służące budowaniu postawy obywatelskiej i przygotowują się do dalszej edukacji.

[SI]

„Bądź piękna nie tylko od święta”

16-03-2017, 20:53

W piątek 10 marca 2017 r. z okazji Dnia Kobiet odbyły się warsztaty „Bądź piękna nie tylko od święta”. Dziewczęta z naszej szkoły uczestniczyły w prowadzonym przez panią Katarzynę Kachel wykładzie dotyczącym składu kosmetyków w oparciu o nowe technologie. Pod czujnym okiem pani Agnieszki Wiśniewskiej i pani Iwony Łukaszewicz można było stworzyć aromatyczny peeling do ciała i pachnące kule do kąpieli. Piękne mydełka o fantazyjnych kształtach to z kolei zasługa nieocenionej pani Lucyny Mikulskiej. Uczestniczki po niesamowitym świecie fitness w języku angielskim prowadziła pani Małgorzata Kowalska. Gościem specjalnym była absolwentka naszej szkoły pani Klaudia Olejniczak, studentka dietetyki, która zajęła się analizą masy ciała zainteresowanych pań. Nie zabrakło zdrowych przekąsek w trakcie warsztatów, a przed seansem w kinie Jeremi, o który zatroszczył się pan Dariusz Kostrzewa, delektowano się pyszną pizzą! Humory dopisywały!

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.

[BU]

XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

14-03-2017, 23:45

[GN]

Saint Patrick’s Day

14-03-2017, 10:09

Już w ten piątek 17 marca w naszej szkole Dzień Świętego Patryka!

Ubieramy strój z elementami koloru zielonego. Najciekawsze przebranie nawiązujące do tradycji irlandzkich zostanie nagrodzone, a na dużej przerwie przy pokoju nauczycielskim – stoisko „Zielono mi” i muzyka irlandzka. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

[IW]

<< newsów: 2061 (2368 KB) >>