Strona mobilna XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy przy Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego
Zespół Szkół nr 5 MS
XV LO, XX LO MS, G 53, G 54 MS
Wybierz zakładkę:

 

„Otworzyła mi oczy i serce na ludzi”

11-07-2018, 10:28

Niekiedy bywa tak, że o okresie szkolnym chce się szybko zapomnieć… Są jednak tacy, którzy wspominają szkołę z sentymentem. Do takich osób należy kilku byłych dziennikarzy „Fabryki Słowa”, którzy zdecydowali się napisać, czym było dla nich koło dziennikarskie i gazeta szkolna. 
Co utkwiło im w pamięci najbardziej? Tego dowiesz się już, Drogi Czytelniku… z Facebooka, do odwiedzenia którego serdecznie zapraszamy. Wystarczy, że wpiszesz hasło: 

„Fabryka Słowa - gazeta Zespołu Szkół nr 5 M.S. w Bydgoszczy”. 

Przy okazji raz jeszcze zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z gali dziesięciolecia istnienia „Fabryki Słowa” (zakładka „Życie szkoły”).

Wartościowych wakacji życzy Wszystkim cała redakcja „Fabryki Słowa”! 

Na zdjęciu byli i obecni członkowie szkolnej gazety wraz z opiekunem. Kwiecień 2018. Fot. Izabela Sitniewska.

[LM]

Wróćcie cali i zdrowi!

11-07-2018, 10:23

Na początku czerwca odbyło się w sali kinowej spotkanie pt. "Głową dna nie przebijesz". Miało na celu ostrzeżenie przed tragicznymi i często nieodwracalnymi skutkami niefortunnych skoków do wody.
Każdego roku, zwłaszcza w okresie wakacji, wielu młodych ludzi w wyniku nierozważnego skoku do wody doznaje urazu rdzenia kręgowego, w konsekwencji którego stają się osobami niepełnosprawnymi poruszającymi się na wózkach inwalidzkich.

Nie chcemy straszyć, a jedynie ostrzec – wypoczywaj, baw się, ale nie zapomnij o bezpieczeństwie! 
Przypominamy film, który obejrzeliście podczas spotkania:

https://www.youtube.com/watch?v=lpLowHVkrkA 

Udanych, bezpiecznych wakacji!

[LM]

Grafik na ostatni tydzień szkoły

18-06-2018, 23:53

Drodzy uczniowie. Przedstawiamy grafik na ostatni tydzień szkoły.

Można go pobrać klikając TUTAJ.

[organizatorzy]

Opera Objazdowa w Kinie Jeremi

17-06-2018, 01:47

22 czerwca 2018 r. o godz. 17:30 w Kinie Jeremi odbędzie się bydgoska premiera filmu krótkometrażowego THEATRUM MAGICUM i OPERA ANTYDEPRESYJNA CRISTOFORO COLOMBO w wykonaniu Chóru Czarnego Karła.

 

WSTĘP WOLNY
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

THEATRUM MAGICUM to aktorsko-animowany film w reżyserii Marcina Giżyckiego, laureat wielu nagród na festiwalach międzynarodowych. Obraz wyprodukowała bydgoska Fundacja Kultury Rozruch we współpracy z Grupą Artystyczną Czarny Karzeł, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Narodowym Instytutem Audiowizualnym. Scenariusz zawiera między innymi aluzje do pisarstwa hrabiego Jana Potockiego, prehistorii kina i niemych filmów. Jednak nie trzeba mieć teoretycznego przygotowania na temat historii kina i teatru, by obejrzeć ten film. Theatrum Magicum, jak każde widowisko iluzjonistyczne, jest przede wszystkim zabawnym, zadziwiającym spektaklem.

 

OPERA OBJAZDOWA to 5 pokazów opery antydepresyjnej „Cristoforo Colombo” autorstwa Grzegorza Pleszyńskiego, na najbardziej oddalonych od centrum miasta osiedlach Bydgoszczy w wykonaniu Chóru Społecznego Czarnego Karła. Pokazy odbywają się w miejscach publicznych. Przeznaczone są dla odbiorców w każdym wieku, dają im dużo radości, są pogodne i wysmakowane wizualnie. 
Pomysł powstał spontanicznie, z potrzeby wspólnego śpiewania, ale też wspólnego przeżywania emocji i bycia w grupie. Śpiewanie sprawia, że ludzie się otwierają, przypominają sobie, za czym tęsknią, ale też przywraca siłę i radość. Jest to rodzaj eksperymentu społecznego, gdzie nie ma granicy między artystą, a amatorem. 

 

Ten wyjątkowy społeczno-artystyczny projekt realizowany i współfinansowany jest przez Miasto BYDGOSZCZ i Fundację Czarny Karzeł.

[Monika Jarzyna]

Sukces w Gimnazjum Nr 53

12-06-2018, 23:10

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 3a Gimnazjum nr 53 Hubert Tronowski został laureatem I miejsca w konkursie „Z angielskim w przyszłość” zorganizowanym przez szkoły TEB Edukacja. Hubert przebrnął przez 2 pisemne etapy konkursu i ostatecznie wziął udział w debacie, gdzie wyczerpująco i interesująco odpowiedział na każde zadane pytanie.
Congratulations!!!

 

[IW]

Mamy podium!

12-06-2018, 23:06

Po ciężkiej rywalizacji i kilkugodzinnych zmaganiach z najróżniejszymi wypadkami, zespół z XV LO, reprezentujący województwo kujawsko - pomorskie, wywalczył III miejsce podczas etapu centralnego XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Rzeszowie. Drużynę ratowniczą podczas Mistrzostw tworzył zespół w składzie: Weronika Olejniczak (III a, kapitan), Karolina Cichocka (I a), Wiktoria Jabłońska (III a), Liwia Kwiatkowska (I a) i Wiktoria Michalska (I a). Gratulujemy!

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.

[MC]

Taekwondo Mistrzostwa Polski 2018

07-06-2018, 23:38

W dniach 26-27.05.18 w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim.
W sobotę walczyli juniorzy wśrod których Drapiewska Laura zdobyla 5 m-ce w kategorii do 55kg.
Niedziela była bardziej udana i należała do młodzieżowców, w tym dniu nasi zawodnicy wywalczyli 3 medale:
Daria Żurek srebro w kat wag do 62kg
Robert Kosowski w kat wag do 63kg
Hubert Sikorski w kat wag do 63kg
Kacper Wadych zajął 5m-ce w kat wag do 63kg
(foto D. Głowacz)

 

Zawodnicy trenują pod opieką trenerów D. Głowacza, D. Ziemińskiego i K. Lis

Gratulujemy medalistom i życzymy dalszych sukcesów!!!

[DG]

Spotkanie poświęcone Jeremiemu Przyborze

07-06-2018, 21:21

[Monika Jarzyna]

FILMOWY PORTRET ARTYSTY

06-06-2018, 14:29

Kino Jeremi zaprezentuje kolejny film w ramach grantu oświatowego FILMOWY PORTRET ARTYSTY.
Powidoki, reż. Andrzej Wajda - w czwartek 7 czerwca 2018 r. o godz. 19:00. Wstęp wolny.


Zapraszamy przede wszystkim uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Możliwość rezerwacji miejsc na stronie www.kinojeremi.liceumxv.edu.pl lub e-mail: kinojeremi@liceumxv.edu.pl

[Monika Jarzyna]

Triathloniści w Olsztynie

06-06-2018, 12:19

26 maja w Olsztynie w ramach Elemental Tri Series, rozegrany został Puchar Europy w Triathlonie ETU. Zawody odbyły się na dystansie sprinterskim: 750m pływania, 20km jazdy rowerem i 5 km biegu. Startowała tam Roksana Słupekktóra osiągnęła świetny wynik – zajęła 5 miejsce, najlepsze spośród reprezentantek Polski! Roksana jest wychowanką MUKS Piętnastka Bydgoszcz, podopieczną trenerów: Daniela Grzyba i Roberta Strzałki.

 

Następnego dnia rozegrano pierwszą w tym sezonie imprezę triathlonową w ramach Pucharu Polski na dystansie supersprinterskim i sprinterskim. Z powodzeniem startowali tam nasi uczniowie, którzy zajęli wysokie miejsca:

Mateusz Sobowiec na dystansie Super Sprint (400m pływania, 10km rower, 2,5km biegu) w swojej kategorii wiekowej 14-15 lat zajął 5 miejsce.

Mateusz Wamka na dystansie Sprint (750m pływania, 20km rower, 5km biegu) w kategorii 16-17 lat uplasował się na 7 miejscu.

Gratulujemy!

[RM]

<< newsów: 2257 (2733 KB) >>

Autor: admin@liceumxv.edu.pl
Aktualna szerokość ekranu: px