Strona mobilna XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy przy Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego
Zespół Szkół nr 5 MS
XV LO, XX LO MS, G 53, G 54 MS
Wybierz zakładkę:

 

Żegnamy Niezwykłego Świadka Historii i Przyjaciela Szkoły

24-05-2018, 23:23

 

Ze smutkiem


Żegnamy


Niezwykłego Świadka Historii


Świętej Pamięci


Jacka Zieliniewicza


(1926 - 2018)


Byłego więźnia obozu Auschwitz-Birkenau


Przyjaciela młodzieży


Przyjaciela Szkoły

 

Tego, który opowiadał o okrucieństwach wojny
i pobycie w obozie


Tego, który przestrzegał przed okrucieństwem


Breve tempus aetatis satis longum est ad
bene honestumque vivendum

 

Krótki okres życia jest dostatecznie długi na to, 
aby żyć dobrze i uczciwie (Cicero)

 

[SI]

UWAGA. RODZINA 3+

24-05-2018, 23:20

WYPOŻYCZANIE PODRĘCZNIKÓW  W RAMACH PROGRAMU "BYDGOSKA RODZINA 3 +"


Przypominamy, że w roku szkolnym 2018/2019 aktualny jest program ”Bydgoska Rodzina 3+”, w ramach, którego rodzice dzieci posiadający kartę „Bydgoska Rodzina 3+” będą mogli wypożyczyć nieodpłatnie z biblioteki szkolnej podręczniki potrzebne na rok szkolny 2018/2019. W tym celu, podobnie jak w ubiegłym roku, rodzice zgłaszają na piśmie do Dyrektora szkoły wniosek o wypożyczenie podręczników z biblioteki szkolnej, podają listę potrzebnych podręczników oraz dokumentują (kserokopia karty ucznia), że są posiadaczami karty „Bydgoska Rodzina 3+”. 

 

Jeśli wniosek nie jest pisany na druku oryginalnym to proszę dołączyć listę książek ze szczególnym uwzględnieniem podręczników do języków obcych.

 

Dokumenty należy składać W BIBLIOTECE SZKOLNEJ do dnia 14 września.
Wniosek można pobrać klikając TUTAJ. Listę można pobrać klikając TUTAJ.

[Alina Zglinicka, Hanna Gutkowska]

Dziennikarska praca w malowniczym miejscu

24-05-2018, 23:07

21-22 maja br. prawie wszyscy obecni redaktorzy „Fabryki Słowa” uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich, organizowanych przez Urząd Marszałkowski w Toruniu oraz Gazetę Wyborczą. 

 

Miejsce, dokąd wyjechali jest niezwykłe. To przepięknie położony Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Wilga” w Górznie. U stóp wzgórza, na którym jest ośrodek, znajduje się Jezioro Młyńskie, a nieopodal Jezioro Górznieńskie. Już dla samych widoków warto było pojechać:-) 
Pierwszy dzień obfitował w warsztaty i spotkania z dziennikarzami oraz przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego. Nasi uczniowie mieli okazję ćwiczyć konkretne formy dziennikarstwa prasowego pod czujnym okiem p. Aleksandry Lewińskiej. Mogli posłuchać, jak wygląda praca w telewizji (Beata Żeligowska udzieliła nawet wywiadu:-). Oglądali też niezwykłe zdjęcia fotoreportera, Roberta Góreckiego, który dzielił się z uczestnikami swoim dwudziestoletnim doświadczeniem. W pierwszym dniu nie zabrakło też… obrad sejmiku województwa – uczestnicy warsztatów wcielili się w radnych i głosowali nad uchwałami.         
W drugim dniu odbyła się wycieczka do Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie mieli okazję nie tylko podziwiać piękną naturę, ale również sprawdzić w praktyce to, czego nauczyli się podczas warsztatów fotograficznych. Nie zabrakło kolejnych warsztatów prasowych, a za swoje trudy młodzież otrzymała certyfikaty. 

 

W warsztatach uczestniczyli uczniowie z Torunia, Chełmna, Nakła i Bydgoszczy. Nasza szkoła, XV LO, jest jedyną, która nieprzerwanie od lutego 2016 roku współpracuje z Gazetą Młodych i regularnie publikuje swoje teksty.  

Zapraszamy po więcej zdjęć do GALERII.

[LM]

Mistrzostwo województwa po raz piętnasty!

23-05-2018, 00:15

Nasze ciężkie treningi nie poszły na marne! 19 maja 2018 podczas etapu okręgowego XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w centrum Bydgoszczy do rywalizacji stanęło 7 drużyn z województwa kujawsko - pomorskiego. Zespół z XV LO, reprezentujący Bydgoszcz, w składzie: Weronika Olejniczak (III a, kapitan), Karolina Cichocka (I a), Wiktoria Jabłońska (III a), Liwia Kwiatkowska (I a) i Wiktoria Michalska (I a) wywalczył I miejsce i 9 czerwca będzie reprezentował nasze województwo podczas etapu centralnego Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Rzeszowie. Trzymajcie kciuki!

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.

[MC]

Zawody w Świeciu

23-05-2018, 00:07

13 maja odbyły się II Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Świecia. Zawodnicy MUKS Piętnastka zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Oto najstarsi pływacy, którzy zdobyli medale:


16 lat

Aleksandra Dudek – złoty 100m dow, złoty 50m mot

Mateusz Tylicki – złoty 100m dow, złoty 50m mot

Hubert Woźniak – złoty 200m dow, srebrny 50m mot

Norbert Puła – złoty 100m grz, brązowy 100m dow

Wiktoria Rutkowska – złoty 200m dow, brązowy 100m dow

Natalia Czarniak – złoty 100m grzb

Natalia Zgórska – srebrny 200m dow

 

Nagrodzonych zostało po 3 zawodników w każdym roczniku za 2 starty wg punktacji wielobojowej FINA: 1 m-ce: Aleksandra Dudek, Mateusz Tylicki; 2 m-ce: Wiktoria Rutkowska, Hubert Woźniak.

 

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

[RM]

Wnioski o przyznanie środków z ZFŚS

16-05-2018, 01:09

Wnioski o przyznanie środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na dofinansowanie  wypoczynku własnego oraz dzieci prosimy składać w pokoju nr 9 do dnia 30 maja 2018 r.

 

Druk wniosku można pobrać klikając TUTAJ.

[sekretariat]

Zaproszenie na „Bydgoszcz Cup”

07-05-2018, 22:18

Już 29 maja 2018 roku na Stadionie Miejskim im. Zdzisława Krzyszkowiaka odbędzie się 18. Europejski Festiwal Lekkoatletyczny „Bydgoszcz Cup”.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do czynnego udziału w imprezie!

Na stadionie Zawiszy oklaskiwać będziemy pojedynki Pawła Wojciechowskiego Piotrem Liskiem (skok o tyczce), Sofii Ennaoui Angeliką Cichocką (800m), Pauliny Guby Anitą Marton (pchnięcie kulą), dopingować będziemy Halowych Mistrzów Świata (Jakuba Krzewinę, Rafała Omelko, Karola Zalewskiego, Łukasza Krawczuka), reprezentantkę BKS Bydgoszcz Igę BaumgartJustynę Święty-ErseticPatrycję Wyciszkiewicz, Małgorzatę Hołub-Kowalik oraz wielu innych światowej klasy zawodników i zawodniczki.

 

Będzie to osiemnasta edycja „Bydgoszcz Cup”, więc z tej okazji przygotowaliśmy darmowe zaproszenia dla uczniów szkół oraz rodziców/opiekunów/rodzin.

 

Dla dzieci dostępne będzie miasteczko lekkoatletyczne, w którym to będą mogli aktywnie spędzić czas przed mityngiem lekkoatletycznym.

 

Zaproszenie takiej treści kieruje do nas pan Mateusz Bosiacki z Komitetu Organizacyjnego XVIII Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego Bydgoszcz Cup 2018

Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki

 

O chęci uczestniczenia w tej imprezie prosimy informować nauczycieli wf do 18 maja.

 

[RM]

Znowu stanęliśmy w szranki językowe

07-05-2018, 21:22

W ostatnim tygodniu kwietnia w naszej szkole odbyła się II edycja konkursu języka niemieckiego pt. „Międzyszkolne szranki językowe”. 
W tym roku do konkursu oprócz gimnazjalistów zaprosiliśmy równie uczniów klas siódmych. Chęć udziału w zabawie zgłosiło siedem zespołów z trzech bydgoskich szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 7a, 2ag oraz 2agMS.
Zespół naszych uczniów w składzie: Gotowska Jagoda, Jabłoński Natan i Wrzesińska Wiktoria zajął zaszczytne pierwsze miejsce. 
Drugie miejsce przypadło w udziale zespołowi z gimnazjum nr 5 (Bryl Aleksandra, Kawalec Kasia, Sobiecka Wiktoria). Zaś trzecie miejsce zdobyli uczniowie klasy siódmej z SP 28 (Wawrzyniak Marcel, Malinowska Oliwia, Jarek Zosia).
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy!!!

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.

[K. Zaporska, K. Wiśniewska]

Piłkarze ręczni w Cetniewie

07-05-2018, 21:08

Od 23 do 26.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w konsultacji makroregionu w zakresie piłki ręcznej. W zgrupowaniu, które odbyło się w Cetniewie, uczestniczyli zawodnicy z Elbląga, Gdańska, Szczecina i Bydgoszczy.

Region Kujawsko- Pomorski reprezentowali:

  • Bartosz Biskupski
  • Bartłomiej Ciechanowski
  • Artur Jarantowicz
  • Michał Malinowski
  • Mikołaj Matusiak.

Podopieczni trenerów Aby Toure i Tomasza Burlińskiego osiągali wysokie oceny w testach sprawności fizycznej.

 

 

[TO]

Sukces w turnieju piłki ręcznej w Kcyni

07-05-2018, 21:06

W dniu 03.05.2018 r. odbył się turniej piłki ręcznej mężczyzn z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, zorganizowany przez władze Kcyni. W zawodach wzięło udział pięć drużyn: z Kcyni, Gołńczy, Koronowa, Wągrowca i Bydgoszczy. Zespół naszej Szkoły "Iskra Bydgoszcz" zajął w tym turnieju PIERWSZE MIEJSCE. Ponadto Artur Jarantowicz został najlepszym zawodnikiem.

SKŁAD DRUŻYNY: Michał Malinowski, Mateusz Trojańczyk, Patryk Jaszkowski, Bartosz Biskupski, Łukasz Grodzki, Kamil Cieślik z kl. II LO MS oraz Jakub Heigelman, Artur Ziemiński, Marcin Kania, Artur Jarantowicz z kl. I LO B MS.

Trenerzy: Tomasz Burliński i Aba Toure.

Gratulujemy!

 

 

 

[TO]

<< newsów: 2242 (2708 KB) >>

Autor: admin@liceumxv.edu.pl
Aktualna szerokość ekranu: px