Strona mobilna XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy przy Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego
Zespół Szkół nr 5 MS
XV LO, XX LO MS, G 53, G 54 MS
Wybierz zakładkę:

 

Uwaga uczniowie klas o profilu pływanie

21-07-2017, 00:57

W dniach  30.08 - 02.09.2017 dla uczniów klas IV SP 44 MS oraz w dniach 30.08- 07.09.2017 dla uczniów klas starszych Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego organizowany jest obóz sportowy w COS Wałczu.

 

Proszę rodziców/opiekunów prawnych o zapoznanie się z załącznikami:

 - załącznik nr 1 - uczniowie klas IV

 - załącznik nr 2 - uczniowie klas VII, Gim 54 MS, XX LO MS

 

W przypadku akceptacji warunków udziału w obozie proszę o zwrot deklaracji do dnia 24.07.2017 w sekretariacie szkoły lub drogą mailową: liceum@liceumxv.edu.pl.

[dG]

REKRUTACJA 2017

30-06-2017, 10:53

 

Uwaga kandydaci do liceum!

 

W dniu dzisiejszym o godz. 10.00 zostały ogłoszone listy osób zakwalifikowanych do XV Liceum Ogólnokształcącego.

 

Na chętnych czekają nieliczne wolne miejsca.

Zainteresowanych nauką w naszej szkole zapraszamy do komisji rekrutacyjnej, codziennie w godz. 9.00 - 15.00.

 

Kontakt telefoniczny: (52) 343-65-95

[Dyrekcja Szkoły]

Informacja dla maturzystów

27-06-2017, 12:24

Przypominamy, że 30 czerwca 2017 roku (piątek) o godz. 9.30 wydawane będą wyniki egzaminów maturalnych.

 

Prosimy o punktualność!

[Sekretariat]

Nasza szkoła została wyróżniona przez uczniów i rodziców

20-06-2017, 23:06

KLIKNIJ NA CERTYFIKAT W CELU POWIĘKSZENIA

[DYREKCJA]

Żegnamy się?

19-06-2017, 03:12

Przy ciastkach i coca-coli:), ale nade wszystko w serdecznej atmosferze odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie byłych i obecnych członków koła dziennikarskiego. W czwartek, 8. czerwca, jak zawsze, przy „redakcyjnym stole”, absolwenci wspominali czas spędzony w Piętnastce, ale również opowiadali o swoich pierwszych doświadczeniach zawodowych, bo wielu z nich podjęło już pracę. Niejedna opowiedziana historia nadaje się na dziennikarski reportaż:)    
Jeśli zatęskniliście za „Fabryką Słowa”, zerknijcie na dwa teksty (linki do nich poniżej) – Ada pisze o swoich maturalnych zmaganiach, Paweł zaś o tygodniowym obozie naukowym w Kołobrzegu. Przyjemnej lektury! Najbliższy numer „Fabryki…” ukaże się zapewne pod koniec września.
Już teraz cała redakcja życzy Wam jak najwspanialszych wakacji!

 

Nauka w cieniu fal                               Matura to bzdura?

 

Zjedli prawie wszystko:) Od lewej: Angelika, Paweł, Justyna, Dominika, Marta i Ada.

[LM]

Grupa Pierwszej Pomocy w pierwszej piątce najlepszych drużyn w kraju!

19-06-2017, 03:04

Podczas etapu centralnego XXV jubileuszowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, zespół reprezentujący XV LO w Bydgoszczy i Kujawsko - Pomorski Oddział Okręgowy PCK, zajął V miejsce. Rywalizacja była zacięta, a do pierwszego miejsca dziewczynom z Grupy Pierwszej Pomocy zabrakło tylko 7 punktów. W Mistrzostwach Pierwszej Pomocy brał udział zespół w składzie: Weronika Olejniczak (kapitan), WIktoria Jabłońska, Zofia Mróz, Julia Nguyen i Magdalena Pisarek. Etap Centralny XXV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK odbywał się w dniach 8-10 czerwca w Rzeszowie.

Więcej zdjęć w GALERII zdjęć.

[MC]

Obóz naukowy klas Gimnazjum nr 53

15-06-2017, 11:59

28 maja bieżącego roku klasy Gimnazjum nr 53 wyjechały na coroczny obóz naukowy – w tym roku do Kołobrzegu. Wspólnie z nimi pojechało świetne grono nauczycieli – wychowawcy wcześniej wspomnianych klas: panie prof. Mariola Wiśniewska, Agnieszka Wiśniewska, pan prof. Jacek Jurkiewicz oraz panie prof. Mariola Schiller, Mariola Kutyła i Marcelina Górska. Na miejscu przywitała uczniów przesympatyczna pani prof. Ewa Czerwińska. Obóz trwał sześć dni, w czasie których było mnóstwo bardzo ciekawych atrakcji. Zajęcia dotyczyły rozmaitych tematów. Od gry w jakże fascynującego i emocjonującego „Farmera” po wykonywanie amatorskich instrumentów z rurek z nałożonymi balonami, na których później uczniowie ochoczo grali różne utwory, takie jak „Oda do radości” czy „Wlazł kotek na płotek”. Uczniowie musieli też przygotować filmik motywacyjny. Odbyło się również przygotowane przez klasę trzecią karaoke. Nie liczyły się oczywiście umiejętności, a sama chęć udziału i dobra zabawa… Z kolei w ramach zajęć kulturowych zapoznano uczniów z historią księżnej Diany i okolicznościami jej tragicznej śmierci. Ważnym zagadnieniem obozu była astronomia, którą przybliżył mąż p. Czerwińskiej. Cała grupa często udawali się na plażę. Grali tam  m.in. w „szmatę”, piłkę, wchodzili do wody lub robili zdjęcia. Odbył się też konkurs w robieniu rzeźb z piasku.  Młodzież była również na kołobrzeskiej starówce, w porcie oraz w okolicach latarni morskiej. Z okazji Dnia Dziecka  grono nauczycielskie zaprosiło uczniów do przybrzeżnej kawiarenki na przepyszne lody i gofry. Podczas obozu były dwie dyskoteki, które prowadził fantastyczny DJ – Mateusz Steltmann z 3ag. Przed imprezą, zgodnie z tradycją, uczniowie uczyli się dwóch tańców – Belgijki i Skrzypka. W dzień przed wyjazdem klasa trzecia sprawdziła pozostałe klasy z wiadomości pozyskanych podczas obozu.  Tego samego dnia klasy musiały zaprezentować swoje projekty. Po nich odbył się jeszcze zorganizowany przez klasę drugą teleturniej „Milionerów”. 
Reasumując: obóz był fantastyczny. Nauka przekazywana była w bardzo ciekawy sposób – przez zabawę, dzięki czemu więcej się dowiedzieliśmy. Wielkie podziękowania należą się kadrze, a w szczególności pani prof. Czerwińskiej oraz klasie trzeciej za poświęcony czas, zaangażowanie, świetne pomysły. To dzięki Wam te sześć dni będą dla nas niezapomniane…

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.

[Paweł Marcinkiewicz]

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

14-06-2017, 09:44

Uczymy się patriotyzmu profesjonalnie i praktycznie, na poważnie i z uśmiechem. Łączymy nowoczesność z tradycją, przechodzimy od narzekania do działania i odnosimy sukcesy. 

 

Zakończyłyśmy pracę nad półrocznym projektem Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu. Kilka dni poświęciłyśmy na poznanie zasad funkcjonowania państwa demokratycznego, podjęłyśmy szereg działań, ale przede wszystkim zrealizowałyśmy projekt społeczny pod tytułem „Kultura ludowa Kujaw”. Odwiedziłyśmy gminę Złotniki Kujawskie, gdzie powitano nas chlebem i solą oraz zaprezentowano kulturę ludową naszego regionu. Po spotkaniu powstał film reklamowy zamieszczony na wielu stronach internetowych, dzięki czemu promujemy kulturę Kujaw oraz lokalne działania na całą Polskę i świat. 
W czerwcu przedstawiłyśmy nasz projekt podczas V finału ANP w Krakowie. Poznałyśmy wówczas nowoczesnych patriotów z całego kraju oraz zwiedziłyśmy kulturalną stolicę Polski. 
Na zdjęciach stoimy przed siedzibą główną Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz podczas prezentacji projektu w auli Wydziału Prawa i Administracji UJ – Aleksandra Kipczak, Agnieszka Gołaszewska i Julia Żubka 

[SI]

Wizyta w Dąbrowie Chełmińskiej

14-06-2017, 09:03

W czerwcu 2017 odwiedziłyśmy zaprzyjaźnione gimnazjum w Dąbrowie Chełmińskiej. Opowiedziałyśmy o zrealizowanych działaniach, podjętych przez uczniów klas humanistycznych w naszej szkole i poza szkołą. Przedstawiłyśmy funkcjonowanie kawiarenki Przybornik, która powstała na cześć przyszłego patrona szkoły - Jeremiego Przybory, naszą aktywność w Młodzieżowej Radzie Miasta Bydgoszczy oraz Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Zwróciłyśmy uwagę na szeroką ofertę, z której można skorzystać, między innymi: współtworzenie gazetki szkolnej Fabryka Słowa i Manufaktura, przedstawianie zainteresowań historycznych podczas Fordońskich spotkań z humanistyką. Wizyta cieszyła się dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów gimnazjum w Dąbrowie Chełmińskiej.  
Zachęcamy Was do podejmowania działań i promowania ich w środowisku lokalnym - Agnieszka Gołaszewska i Julia Żubka z klasy II c oraz Maja Swakowska i Klara Witkowska z klasy I b XV LO.

[SI]

Zaproszenie dla rodziców klasy I

10-06-2017, 01:01

[dyrekcja]

<< newsów: 2121 (2453 KB) >>

Autor: admin@liceumxv.edu.pl
Aktualna szerokość ekranu: px