Zimowe MP Juniorów Młodszych 14 lat
Opublikowano dnia 06-03-2013 o godz. 21:17
Opracowanie: RM

W Olsztynie od 1 do 3 marca odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w pływaniu. Wzięło w nich udział prawie 500 14 letnich pływaków ze 114 klubów, wśród nich - MUKS Piętnastka, uczniowie I klasy 54 Gimnazjum MS. - JULIA GUS została najlepszą 14 letnią zawodniczką w Polsce, zdobywając 4 złote medale (100m grzb., 200m grzb., 100m mot., 200m zm.) i 1 srebrny medal (50m grzb.). - NATALIA FRYCKOWSKA zdobyła kolejne 2 medale – złoty (50m dow.) i brązowy (50m mot.), ponadto pływała w 2 finałach A. Na podium 3 razy stawały sztafety dziewcząt: - 4x100m zm. drugie miejsce (SŁUPEK Roksana, GUS Julia, FRYCKOWSKA Natalia, MYTLEWSKA Oliwia) - 4x100m dow. drugie miejsce (GUS Julia, FRYCKOWSKA Natalia, SŁUPEK Roksana, MYTLEWSKA Oliwia) - 4x200m dow. trzecie miejsce (FRYCKOWSKA Natalia, MYTLEWSKA Oliwia, SŁUPEK Roksana, GUS Julia). Klub MUKS Piętnastka dzięki zdobytym 10 medalom, zajął 3 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Oto podopieczni trenera Bartosza Ronkiewicza i Roberta Strzałki, którzy zakwalifikowali się do finałów: - Szpucha Konrad – 5 finałów A - Winiatowski Patryk – 3 finały A - Słupek Roksana – finał A i 3 finały B - Szczepański Kacper – finał A i 2 finały B - Mytlewska Oliwia – 3 finały B - Dembski Patryk – 2 finały B. Trenerom i pływakom gratulujemy!