Książki nieco szalone
Opublikowano dnia 02-04-2013 o godz. 22:20
Opracowanie: LM

W środę tuż przed świętami (27.03.) na obiektach sportowych naszej szkoły miało miejsce niezwykłe spotkanie. Uczniowie klas pierwszych: humanistycznej i językowej oraz klasy pierwszej z Gimnazjum nr 53 wzięli udział w prelekcji, a następnie warsztatach poświęconych liberaturze.

Mieli okazję podziwiać kilkumetrową książkę czy powieści wydane w formie rozkładanych kart. Licealiści i gimnazjaliści nie tylko jednak słuchali czy oglądali, ale również sami tworzyli teksty zgodnie z wymogami liberatury. Pisali mianowicie wiersze poświęcone… schizofrenii! (sami tak wybraliJ). Okazało się, że z kilkunastu zaledwie wersów mogą powstać nieprzeliczone ilości utworów poetyckich.

Chcesz zobaczyć efekt ich pracy? Zajrzyj do szkolnej biblioteki oraz do galerii zdjęć.

Podpis: Kilkumetrowa książka poświęcona Sienkiewiczowi w rękach naszych uczniów.