Finał konkursu Bydgoszcz – my home town
Opublikowano dnia 11-04-2013 o godz. 20:25
Opracowanie: KM

Dnia 10 kwietnia 2013 w naszej szkole odbył się finał III edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Bydgoszczy w Języku Angielskim  Bydgoszcz - my home town pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy. 14 finalistów – uczniów 10 bydgoskich szkół gimnazjalnych – wyłoniono na podstawie wyników testu sprawdzającego znajomość faktów związanych z historią, geografią, kulturą oraz  życiem codziennym grodu nad Brdą. Po raz kolejny konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży i do I etapu przystąpiło ponad 170 uczniów z 18 gimnazjów (gimnazjum nr 3, 8, 9, 10, 16, 17, 22, 23, 27, 34, 35, 37, 38, 47, 51, 52, 53, 56 oraz I Prywatnego Gimnazjum).

Temat przewodni tegorocznego etapu finałowego to Bydgoszcz - a city of sports (Bydgoszcz - miasto sportu), a zadaniem uczestników było przygotowanie ustnej prezentacji (w języku angielskim) wspomaganej prezentacją multimedialną. Wszyscy finaliści zaprezentowali wysoki poziom umiejętności językowych oraz wykazali się ogromną wiedzą merytoryczną.  Najlepszymi okazali się: Michał Graczyk   (gimnazjum nr 51) – I miejsce Tymoteusz Buhl  (gimnazjum nr 38) – II miejsce Konrad Biruta     (gimnazjum nr 35) – III miejsce Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, a finalistom gratulujemy! Więcej informacji oraz zdjęć znajduje się na stronie przedmiotowej języka angielskiego oraz w galerii zdjęć.

Organizatorzy: prof. Mariola Kutyła oraz prof. Izabela Włodarczyk