Konkurs Międzynarodowego Prawa Humanitarnego po raz szósty w XV LO
Opublikowano dnia 21-04-2013 o godz. 20:11
Opracowanie: MC

W sobotę - 20 kwietnia - XV Liceum Ogólnokształcące juz po raz szósty zoragnizowało powiatowy Konkurs Międzynarodowego Prawa Humanitarnego. W tym roku uczestnicy mieli do wyboru zaprezentować jeden z poniższych tematów: 1. Ochrona życia i godności człowieka w konfliktach zbrojnych XXI wieku 3. 150 lat akcji humanitarnych 2. Przestępstwa wojenne w grach komputerowych.

Największym zainteresowaniem cieczyła się tematyka akcji humanitarnych. W konkursie udział wzięli uczniowie reprezentujący licea: V, XIII oraz XV. Zwyciężyła Anna Siegert z XIII LO, a kolejne dwa miejsca na podium zajęli uczniowie XV LO: Karol Musielak (II D) oraz Atena Zdanowicz (II D). Laureatom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gartulujemy!

Pozostałe zdjęcia z imprezy można obejrzeć w GALERII ZDJĘĆ.