XXII spotkanie w ramach cyklu „Fordońskie Spotkania z Historią”
Opublikowano dnia 28-05-2013 o godz. 21:52
Opracowanie: DP

28 maja odbyło się XXII spotkanie w ramach cyklu "Fordońskie Spotkania z Historią". Niezwykle interesujący warsztat poprowadził Rafał Gontarczyk, ekspert od dziejów Watykanu. Tematem spotkania, tym razem dotyczącego zagadnień historii sztuki, były renesansowe arcydzieła Kaplicy Sykstyńskiej ze szczególnym uwzględnieniem interpretacji dzieł Michała Anioła. Prelekcja zakończona została stwierdzeniem o braku możliwości pełnego oddania wartości fresków Kaplicy tylko dzięki zdjęciom i komentarzowi, ponieważ ze sztuką należy obcować, dotykać ją, smakować... Dlatego padła propozycja wycieczki do Włoch w przyszłym roku szkolnym! Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z Panem prof. Gontarczykiem.

Dzisiejsze spotkanie zakończyło cykl warsztatów przewidzianych na rok szkolny 2012/2013. Dziękujemy wszystkim prelegentom oraz wytrwałym uczestnikom, którzy zapewne wynieśli wiele wartościowych doświadczeń. Na kolejne spotkania zapraszamy już w październiku!