Wojewódzki finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej
Opublikowano dnia 04-12-2007 o godz. 17:28
Opracowanie: MG

W piątek 30 listopada w Grudziądzu odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach uczestniczyli uczniowie XV LO i XX LO MS. W klasyfikacji chłopców po zaciętej walce trwającej do ostatniej konkurencji, reprezentanci XV LO zajęli I miejsce przed IV LO z Grudziądza i VIII LO z Bydgoszczy. Nasi pływacy stawali na podium 6 razy: 50 m st. dowolnym Mateusz Maszudziński srebro, Bartosz Czajkowski brąz 50 m st. klasycznym Paweł Kapelan brąz 50 m st. grzbietowym Łukasz Jankowiak srebro 100 m st. zmiennym Paweł Kapelan złoto Sztafeta 4X50 m st. dowolnym złoto (F. Szuda, P. Kapelan,Ł. Jankowiak, M. Maszudziński). Dziewczęta XV LO w niepełnym, dwuosobowym składzie zajęły VII miejsce w klasyfikacji dziewcząt. W zawodach brali udział: Agnieszka Brukwicka IIa Marta Brzezińska IIb Mateusz Maszudziński I c Bartosz Czajkowski I c Filip Szuda I c Łukasz Jankowiak II e Paweł Kapelan II b Patryk Boros I a Pływacy XX LO MS w niepełnym składzie (większość zawodników startowała w Zimowych Mistrzostwach Polski w Gorzowie Wielkopolskim) zajęli w klasyfikacji chłopców V miejsce. Dwaj zawodnicy zdobyli 3 medale: Maciej Grzegorzewski (II a MS) złoto – st. grzbietowy i srebro – st. zmienny Bartłomiej Mazur (II a MS) srebro – st. klasyczny.