Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (5-7 lipca)
Opublikowano dnia 30-08-2013 o godz. 17:57
Opracowanie: RM

Młodzi bydgoscy pływacy MUKS Piętnastka odnieśli ogromny sukces na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Gorzowie Wielkopolskim na basenie 50 m. Uczniowie Gimnazjum nr 54 Mistrzostwa Sportowego trenowani przez Bartosza Ronkiewicza i Roberta Strzałkę, wygrali ogólnopolską klasyfikację medalową.

Największy sukces odniosła Julia Gus, zdobywając indywidualnie 5 złotych medali w konkurencjach: 50m i 100m st. grzb, 100m i 200m st. motylkowym, 200m st. zmiennym oraz szósty medal złoty w sztafecie 4 × 100 m stylem dowolnym razem z Oliwią Mytlewską, Roksaną Słupek i Natalią Fryckowską. Ponadto sztafeta dziewcząt w takim samym składzie w konkurencji 4x100m st. zmiennym wywalczyła srebrny medal.

O dużym sukcesie może mówić Natalia Fryckowska, która zdobyła złoty medal na dystansie 50m st. dowolnym i srebrny na dystansie 50m st. motylkowym.

Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Konrad Szpucha, zdobywając srebrny medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz brązowy w sztafecie 4 × 100 m stylem zmiennym wraz z Kacprem Szczepańskim, Patrykiem Winiatowskim i Patrykiem Dembskim.

W finałach A znaleźli się jeszcze: Konrad Szpucha (50m st. grzb. 4 m-ce, 200m st. grzb. 4 m-ce, 100m st. mot. 7 m-ce, 200m st. zm. 8 m-ce), Natalia Fryckowska (100m st. dow. i mot. 5 m-ce),  Kacper Szczepański (200m st. grzb. 5m-ce, 1500m st. dow. 5 m-ce i 400m st. dow. 8 m-ce),  Oliwia Mytlewska (200m st. mot. 5 m-ce), Roksana Słupek (50m st. grzb. 6 m-ce).