DNI KULTURY NIEMIECKIEJ W NASZEJ SZKOLE
Opublikowano dnia 02-12-2013 o godz. 23:19
Opracowanie: ZK

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy w ramach corocznych Dni Kultury Niemieckiej, które odbędą się w dniach od 16. – 18. grudnia 2013r.  Imprezie tej towarzyszyć będą liczne konkursy do udziału w których gorąco zachęcamy.

PROGRAM IMPREZY – OPIS POSZCZEGÓLNYCH KONKURSÓW, TERMINY, IMPREZY TOWARZYSZACE

1. KOKNURS NA NAJLEPSZE TŁUMACZENIE WIERSZA – konkurs ten skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Należy przetłumaczyć wiersz z języka niemieckiego na język polski, zachowując przy tym jak najwięcej z treści oryginału. Przetłumaczony utwór należy dostarczyć do nauczyciela języka niemieckiego do 10.XII.

Wiersz można otrzymać bezpośrednio od nauczyciela, lub znaleźć go na stronie naszej szkoły w zakładce języki obce język niemiecki.

1. WEIHNACHTEN - 17. XII. (wtorek, 5. godzina lekcyjna) odbędzie się w naszej szkole konkurs dla uczniów klas II LO o tematyce świątecznej. W konkursie mogą brać udział 3 – osobowe zespoły z klas II LO. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić u swojego nauczyciela języka niemieckiego . Od niego również otrzymacie wszystkie potrzebne materiały, dzięki którym przygotujecie się do quizu.

1. KONKURS WIEDZY O NIEMCZECH – 18.XII. (środa, godzina 12.50) zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I LO do udziału w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Konkurs ten będzie miał formę testu w języku polskim.

UWAGA – Od 11. XII. Na ścianach szkolnych korytarzy pojawią się kartki z ciekawostkami dotyczącymi Niemiec i krajów niemieckojęzycznych. WARTO ZAPOZNAĆ SIĘ Z NIMI PRZED KONKURSEM !

1. UMWELTSCHUTZ – 16.XII. (poniedziałek, 1. godzina lekcyjna)  odbędzie się konkurs dla uczniów klas III LO o tematyce związanej z ochroną środowiska. Do udziału w tym konkursie zachęcamy szczególnie uczniów przygotowujących się do matury z języka niemieckiego. Konkurs będzie miał formę potyczek 3- osobowych zespołów.

1. ADVENTKRANZ, ADVENTSKALENDER - konkurs o charakterze plastycznym skierowany do gimnazjalistów. W ramach tego konkursu należy wykonać przy pomocy dowolnej techniki plastycznej kalendarz lub wieniec adwentowy. Gotową pracę należy dostarczyć nauczycielowi języka niemieckiego (kalendarz do 10.XII., a wieniec adwentowy do 13.XII.).

Ogłoszenie wszystkich wyników nastąpi 19. XII. podczas przerwy obiadowej.

organizatorzy

Kamila Wiśniewska