Kino w naszej szkole!
Opublikowano dnia 12-12-2013 o godz. 20:24
Opracowanie: WM

Wreszcie jest! 11.12.2013 o godzinie 15.00 w naszej szkole uroczyście otwarto nowoczesne kino studyjne. Długo na nie czekaliśmy. Adaptacja dawnej sali nr 30, budowa kilku potrzebnych instalacji, wyciszenie ścian, odpowiednie okna i ich zaciemnienie, no i sprzęt najwyższej jakości (technologia THX, dźwięk 7:1) – to musiało potrwać. Ale za to jaki efekt! Uroczystość otwarcia uświetnił swą obecnością Prezydent Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski. Nie zabrakło innych dostojnych gości – włodarzy naszego miasta – przedstawicieli nauki, szkolnictwa, kultury i mediów. Słowa uznania popłynęły pod adresem „sprawców” całego kinowego przedsięwzięcia, Panów Jana Kwiatonia, Mariana Wiśniewskiego i Dyrektora Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy Pana Stanisława Pilewskiego. To dzięki ich determinacji pomysł, z pozoru karkołomny, prawie niemożliwy, stworzenia profesjonalnego kina w szkole tak pięknie się urzeczywistnił. Swoją wirtuozerią muzyczną uroczystość uświetnił Pan Adam Kośmieja, absolwent naszej szkoły, międzynarodowa sława konkursów pianistycznych na całym świecie. Usłyszeliśmy melodie z Kabaretu Starszych Panów, które wprowadziły wszystkich w nastrój przedwieczornej melancholii. Po części oficjalnej, wystąpieniach Dyrektora i zaproszonych gości, prezentacji technicznych możliwości kina oraz chwili muzycznej z Przyborą w tle… na ekranie, nastąpiła krótka przerwa. Ostatnim punktem uroczystego otwarcia kina był pierwszy seans filmowy … nie byle jaki! „Ida” Pawła Pawlikowskiego rozbudziła tylko apetyty na kolejne uczty filmowe w tym „małym kinie”.

Kino będzie działać w dwóch płaszczyznach: dydaktycznej i studyjnej. Oprócz repertuaru szkolnego i takiego, z którym będziemy pracować w sferze kształcenia kulturowego, w kinie wyświetlane będą ambitne filmy studyjne, których próżno szukać w multipleksach (a jak są, to przez chwilę). O to zadba Miejskie Centrum Kultury. Szczegółowe informacje na temat repertuaru i zasad działania kina pojawią się niebawem na stronie szkoły.

Zapraszamy!

Więcej zdjęć możesz znaleźć w GALERII ZDJĘĆ.