Wycieczka do Berlina
Opublikowano dnia 18-12-2013 o godz. 23:09
Opracowanie: AN

W dniu 14 grudnia pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Berlina. Mimo wczesnego wyjazdu (o godzinie 4 nad ranem) zgromadziła ona aż 37 uczniów z naszej szkoły. Dojechaliśmy do stolicy Niemiec o 10:00. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Placu Poczdamskiego, gdzie można zobaczyć jeszcze fragmenty Muru Berlińskiego. Następnie przeszliśmy pod kopułą Sony Center i udaliśmy się w kierunku Pomnika Pomordowanych Żydów Europy. Następnie przeszliśmy obok budynku Parlamentu oraz Bramy Brandenburskiej. Spacerując Aleją Unter den Linden, mijaliśmy Uniwersytet Humboldta, Operę Państwową, oraz Katedrę Świętej Jadwigi, do której udało nam się wejść. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Pergamońskie, gdzie przez godzinę podziwialiśmy fragmenty ołtarzy greckich oraz słynną bramę Ishtar. Po posiłku i zakupach w pobliskim domu handlowym, udaliśmy się na tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy. Była to ostatnia część naszej wizyty w Berlinie i o 18:00 wyruszyliśmy - zmęczeni ale zadowoleni - w drogę powrotną do domu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.