Dzień Nauki pod hasłem „Przywitaj wiosnę z Pietnastką!”
Opublikowano dnia 24-03-2014 o godz. 21:57
Opracowanie: KD

21 marca odbył się w naszej szkole Dzień Nauki pod hasłem „Przywitaj wiosnę z Pietnastką!”. Gościliśmy uczniów gimnazjów z Fordonu oraz Dąbrowy Chełmińskiej. Mieli oni okazję m. in. wysłuchać wykładu prof. dr hab. Grzegorza Karwasza z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pt.:  „Jak się żyje w kosmosie”, wziąć udział w pokazach fizycznych, wykonać doświadczenia chemiczne oraz zapoznać  się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Obejrzeli też przygotowane przez uczniów fragmenty przedstawienia "Śluby panieńskie" oraz trzy spektakle pod wspólnym tytułem: "Niechciane lektury inaczej" a następnie zagraną przez nauczycieli anglojęzyczną wersję „Czerwonego Kapturka”. Święto zakończył pokaz „Maszyny do zadań specjalnych” przeprowadzony przez dr Mścisława Śrutka oraz studentów Uniwersytetu Technologiczno – Przemysłowego.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w GALERII ZDJĘĆ, obejrzenia FILMU nagranego przez robota latającego oraz przeczytania artukułu opublikowanego na stronie www.bydgoszczinaczej.pl

fot. Marcin Maćkiewicz