BYDGOSZCZ – MY HOME TOWN, finał konkursu
Opublikowano dnia 31-03-2014 o godz. 20:22
Opracowanie: KM

Dnia 27 marca 2014 w naszej szkole odbył się finał IV Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Bydgoszczy w Języku Angielskim Bydgoszcz – my home town. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy, a organizatorkami są prof. Mariola Kutyła oraz prof. Izabela Włodarczyk. Uczestników etapu finałowego wyłoniono spośród prawie 180 uczniów 17 bydgoskich gimnazjów, którzy przystąpili do przygotowanego w języku angielskim testu sprawdzającego wiedzę z zakresu historii, geografii, szeroko pojętej kultury oraz życia codziennego naszego miasta. Zadaniem finalistów było przygotowanie ustnej i multimedialnej prezentacji na temat Bydgoszcz dawniej i dziś. Według jury, w najciekawszy sposób dokonali tego:

Dominika Stoczkowska z Gimnazjum nr 49 – I miejsce

Kacper Galas z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego – II miejsce

Maria Krutul z Gimnazjum nr 47 – III miejsce

Wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym finalistom serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.