I Międzyszkolny Przegląd Filmowy
Opublikowano dnia 13-04-2014 o godz. 11:26
Opracowanie: JJ

We wtorek 9 kwietnia w sali kinowej XV LO w Bydgoszczy odbył się finał I edycji Międzyszkolnego Przeglądu Filmowego organizowanego przez panią profesor Joannę Pliszkę oraz pana profesora Jacka Jurkiewicza. Do finału przeglądu zakwalifikowano 6 najlepszych filmów w języku angielskim, których temat musiał nawiązywać do tematu przewodniego tegorocznej edycji przeglądu: "Once Upon a Time in... Fordon". Filmy musiały zostać nakręcone na podstawie autorskiego scenariusza, a ich długość nie mogła przekroczyć 10 minut. Po obejrzeniu wszystkich filmów finałowych jury przeglądu w składzie: pani profesor Joanna Pliszka, pani profesor Jowita Wawrzyńska oraz pan profesor Michał Wawrzyński po burzliwych dyskusjach postanowiło przyznać I miejsce filmowi przygotowanemu przez klasę II D XV LO w Bydgoszczy. Tuż za nimi uplasował się film przygotowany przez klasę III ag Gimnazjum nr 53 w Bydgoszczy. Wszystkim wyróżnionym zespołom serdecznie gratulujemy!