Debata międzygimnazjalna
Opublikowano dnia 16-05-2014 o godz. 19:21
Opracowanie: pedagog

Debata międzygimnazjalna „Telefon – styl życia czy uzależnienie współczesnej młodzieży”?

Co można powiedzieć o telefonie czego jeszcze nie powiedziano? Jaki telefon jest hitem wśród nastolatków, który aparat ma najwięcej funkcji..? Być może są osoby, którym odpowiedzi na te pytania spędzają sen z powiek. Podczas debaty międzygimnazjalnej, która odbyła się 15 maja w naszej szkole, zastanawialiśmy się nad tym, czy telefon komórkowy jest dziś kolejnym wynalazkiem techniki, który ma ułatwić życie człowiekowi, czy jednak jest samym złem, które wciąga młodych ludzi w uzależnienie? Podczas dyskusji dowiedzieliśmy się ile sms-ów wysyła przeciętny nastolatek, jak korzystać z telefonu, żeby sobie nie zaszkodzić i czym jest tajemniczy fonoholizm? Gościliśmy dr Romana Godlewskiego z Instytutu Filozofii, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz certyfikowanego specjalistę psychoterapii uzależnień, terapeutę motywującego Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej, eksperta Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, certyfikowanego realizatora programu "Candis", kierownika Poradni Profilaktyki i Pomocy Rodzinie Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii -  mgr Roberta Rejniaka. Czy spotkanie było owocne? Popytajcie gimnazjalistów.