Roksana Słupek Mistrzynią Polski
Opublikowano dnia 20-05-2014 o godz. 18:22
Opracowanie: RM

W Olsztynie 17 maja odbyły się Mistrzostwa Polski w Aquatlonie. Wzięli w nich udział również uczniowie naszego klubu MUKS Piętnastka: Roksana Słupek, Daria Olbińska, Patryk Dembski, Hubert Oleksy, Jan Gierszewski i Dominik Krukowski.

W kategorii Młodzików (14-15 lat) tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Roksana Słupek, natomiast  wśród chłopców Patryk Dembski zajął trzecie miejsce. Konkurencja obejmowała  400m pływania w Jeziorze Krzywym (temperatura wody ok. 15 st.) oraz 2 km biegu po ścieżkach utwardzonych i chodnikach Olsztyna.

Zawodników trenują: Bartosz Ronkiewicz i Robert Strzałka.

Wyjazd zrealizowano ze środków pochodzących z Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Miło jest przy tej okazji poinformować również o sukcesie naszego absolwenta: Mateusz Rak wygrał triathlon na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania – w Jeziorze Krzywym, 40km jazdy na rowerze, 10km biegu) na Elemental Triathlon Olsztyn 2014, zawodach rozegranych następnego dnia w ramach tej samej imprezy.