Gimnazjalna noc z kulturą
Opublikowano dnia 26-05-2014 o godz. 13:44
Opracowanie: EA

W nocy z 9 V na 10 V 2014r. na Gimnazjalną noc z kulturą do naszej szkoły przyszli uczniowie z  Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 5.

Licealiści z klasy IId, IIIc i IIId pokazali młodszym kolegom naszą szkołę i opowiedzieli o tym, co się w niej dzieje. Spacer po szkole pozwolił na poznanie się wszystkich uczestników Nocy z kulturą.

W trakcie nocnych zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią harcerstwa i skautingu. Warsztaty na ten temat przeprowadziła prof. Małgorzata Sikorska.

Uczennice III G MS Anna Pieczka i Ewelina Dybowska urządziły pokaz taekwondo i zachęciły gości do wzięcia udziału w ćwiczeniach przygotowujących do poznania technik walki.

Po niewielkim wysiłku wszyscy przenieśli się do kina, by obejrzeć film pt. Biegnij Lola biegnij. Do odbioru tego, jak i następnego filmu pt. Pola śmierci wprowadził oglądających prof. Michał Wawrzyński.

Noc z kulturą byłaby niepełna, gdyby zabrakło przedstawienia teatralnego. Grupa teatralna z naszego liceum przygotowała spektakl pt. Śluby panieńskie według Aleksandra Fredry.

Po emocjach scenicznych przyszedł czas na warsztaty teatralne i teleturniej

Gimnazjalne1 z 10 oraz krótkie warsztaty orgiami.

Warsztaty teatralne przygotowała i prowadziła prof. Ewa Adamczyk, teleturniej przygotowała prof. Alina Zglinicka, a prowadził prof. Sebastian Kubski, sztukę origami przekazywała prof. Alina Zglinicka.

O godzinie 8:00 goście zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu. Uczniowie klas II. zadeklarowali przyjście za rok. Zatem….Do zobaczenia!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.