Medialny sukces - drugi raz w historii szkoły…
Opublikowano dnia 02-06-2014 o godz. 18:22
Opracowanie: LM

Z ogromną satysfakcją informujemy, że uczennica kl. 2d, Kasia Sowa, jest drugą w historii XV LO, która dostała się do finału Olimpiady Medialnej. W ubiegłym roku tytuł finalistki uzyskała Sandra Gill, obecnie absolwentka naszej szkoły.

W pierwszym i drugim etapie (w Bydgoszczy, później w Poznaniu) Kasia rozwiązywała testy, które dotyczyły m.in. takich zagadnień jak nowe biblioteki wiedzy, czyli cyfrowe i audiowizualne bazy danych. Kolejnym jej zadaniem było opracowanie konspektu prezentacji. Połączyła w nim zasoby domowe i globalne, tworząc z nich interesującą historię, w której wykorzystała wiedzę o nowoczesnych repozytoriach. Konspekt musiał spodobać się komisji, skoro Kasia w trzecim etapie zajęła drugie miejsce. Tym samym zaprezentuje go podczas finału, który odbędzie się w Warszawie 13 i 14 czerwca.

Na zdjęciu finaliści i laureaci OM 2013

Trzymamy kciuki!