Pływanie: Mistrzostwa Polski Seniorów
Opublikowano dnia 12-06-2014 o godz. 22:18
Opracowanie: RM

Grupa pływaków MUKS Piętnastka uczestniczyła w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie. Zawody rozegrano na 50 metrowym basenie w dniach 5 do 8 czerwca, a wzięło w nich udział ponad 600 pływaków ze 113 klubów z całej Polski.

Minima  kwalifikujące na Mistrzostwa Europy Juniorów w Dordrecht wywalczyły: Natalia Fryckowska i Julia Gus, i zostały powołane przez Polski Związek Pływacki na zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów dla zawodników przygotowujących się do startu w MEJ. Dziewczęta uczą się w 2 klasie 54 Gimnazjum MS, trenują pod opieką Bartosza Ronkiewicza i Roberta Strzałki.

Z  sukcesem popłynęła trenująca w Oświęcimiu, a startująca w barwach naszego klubu Anna Kozłowska: wywalczyła 2 brązowe medale (100m st. grzbietowym i 50m st. motylkowym).

Ponadto rywalizując z najlepszymi pływakami w Polsce do finałowych serii  A (do 10 miejsca) i B (miejsca 11 do 20) zakwalifikowali się: