NARODOWE CZYTANIE „TRYLOGII”
Opublikowano dnia 09-09-2014 o godz. 13:32
Opracowanie: AZ

W piątek 5 września na terenie naszej szkoły odbyło się Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Akcja została zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie polskiej literatury oraz wzmacnianie tożsamości narodowej.

Ulubione fragmenty „Trylogii” czytali nauczyciele naszej szkoły: Beata Pilewska, Ewa Adamczyk, Katarzyna Meller-Dziatkowiak, Robert Grzybowski, Daniel Piotrowski.

Uroczystość uświetniła prezentacja multimedialna przygotowana przez naszego profesora Roberta Grzybowskiego.

Narodowe Czytanie stanowiło wspaniałą okazję, by raz jeszcze przeżyć zapierające dech w piersiach przygody Sienkiewiczowskich bohaterów.