WYJAZD DO MEDIOLANU – WYMIANA MŁODZIEŻY
Opublikowano dnia 04-03-2008 o godz. 05:45
Opracowanie: AN

W dniach od 5 do 12 marca bieżącego roku grupa uczniów z naszej szkoły, pod opieką Profesorów Andrzeja Milewskiego i Andrzeja Nejmana przebywać będzie w Mediolanie. Jest to kolejna część programu wymiany młodzieży pomiędzy szkołą Liceo Alessandro Manzoni z Mediolanu a XV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. Oto uczniowie, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Mediolanie: Anna Boratyn, Eliza Wierzbicka, Monika Zielińska, Natalia Śledzińska, Patrycja Jagodzińska, Małgorzata Zielińska, Miriam Kosik, Tomasz Kłoda, Dariusz Tomaszewski i Kamil Kardasz. Jesienią ubiegłego roku mogliśmy gościć grupę młodzieży z włoskiej szkoły w naszym mieście. Podczas ich pobytu pokazaliśmy im nie tylko najciekawsze miejsca w szkole i w naszym mieście, ale również w Toruniu i Gdańsku. Mamy nadzieję, że pobyt w Mediolanie również stanie się dobrą okazją do zobaczenia kilku bardzo ciekawych i znaczących zabytków kultury i sztuki oraz do pogłębienia przyjaźni pomiędzy uczniami z obydwu szkół. Ciao!