Warsztaty Międzynarodowego Prawa Humanitarnego
Opublikowano dnia 09-10-2014 o godz. 19:18
Opracowanie: MC

W dniach 26-28.09. członkowie Szkolnego Ośrodka Upowszechniania Międzynarodowego Prawa Humanitarnego działającego w naszej szkole wyjechali na cykliczne warsztaty. Na trasie grupy znalazły się: Biuro Informacji i Poszukiwań PCK w Warszawie oraz Biblioteka MPH. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z koordynatorem krajowym ds. pierwszej pomocy. Zwiedziliśmy również Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Alejach Szucha, Muzeum Więzienia Pawiak oraz Muzeum Niepodległości. Kolejny dzień stanowiły warsztaty w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach i obozie koncentracyjnym Gross Rosen Dzień trzeci upłynął na warsztatach w Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu i zwiedzaniu miasta. Naszym celem było przygotowanie merytoryczne uczestników do przyszłorocznego konkursu MPH.

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

Zachęcamy również do obejrzenia wypowiedzi naszej uczennicy Ateny Zdanowicz dla TVP od 7:52 minuty klikając TUTAJ.