DNI KULTURY NIEMIECKIEJ W NASZEJ SZKOLE
Opublikowano dnia 01-12-2014 o godz. 18:36
Opracowanie: ZK

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy w ramach corocznych Dni Kultury Niemieckiej, które odbędą się w dniach od 08.12. – 10.12. 2014r. Imprezie tej towarzyszyć będą liczne konkursy do udziału w których gorąco zachęcamy.

1. KOKNURS NA NAJLEPSZE TŁUMACZENIE WIERSZA – konkurs ten skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Należy przetłumaczyć wiersz z języka niemieckiego na język polski, zachowując przy tym jak najwięcej z treści oryginału. Przetłumaczony utwór należy dostarczyć do nauczyciela języka niemieckiego do 08.12.2014r.

Wiersz można otrzymać bezpośrednio od nauczyciela, lub ściągnąć go klikając TUTAJ.

1. KONKURS WIEDZY O NIEMCZECH – 09.12.2014r. (sala 105, godzina 9.55) zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I LO do udziału w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Konkurs ten będzie miał formę testu w języku polskim.

UWAGA – Od 1.12.2014r. na korytarzach szkolnych pojawią się kartki z ciekawostkami          dotyczącymi Niemiec i krajów niemieckojęzycznych. WARTO ZAPOZNAĆ SIĘ Z NIMI     PRZED KONKURSEM !

1. ADVENTKRANZ, ADVENTSKALENDER - konkurs o charakterze plastycznym skierowany do wszystkich zainteresowanych uczniów. W ramach tego konkursu należy wykonać przy pomocy dowolnej techniki plastycznej kalendarz lub wieniec adwentowy. Gotową pracę należy dostarczyć nauczycielowi języka niemieckiego do 5.12.2014r.

Ogłoszenie wszystkich wyników nastąpi 10.12.2014r. podczas przerwy obiadowej w sali 105.

Zachęcamy również, do odwiedzenia zorganizowanego przez uczniów naszej szkoły KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO (wtorek, 09.12.2014r), gdzie za niewielką kwotę będzie można zakupić przepyszne wypieki świąteczne, zebrane podczas kiermaszu pieniądze zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

organizatorzy

Kamila Wiśniewska