Detektywi w XV LO
Opublikowano dnia 09-02-2015 o godz. 20:13
Opracowanie: JJ

Już w najbliższą środę po raz kolejny odwiedzi nas międzynarodowy zespół teatralny The Bear Educational Theatre. Tym razem aktorzy przygotowali dla naszych uczniów przedstawienie pt. "The Detectives".

Kabaret, pokaz magicznych sztuczek, love story... a na tym tle rozgrywa się kryminalna intryga. Uczniowie z pomocą aktorów wcielą się w detektywów, by odkryć mordercę i jego motywy. Przyda się umiejętność logicznego myślenia, bystre oko i odwaga wyrażania swoje...j opinii.. po angielsku.

The Detectives wciąga uczniów w interaktywną intrygę kryminalną, w której widzowie stają się jednocześnie detektywami. Fabuła rozgrywa się na scenie wędrownego kabaretu w Anglii, wśród trojga artystów: Michael Kay jest magikiem, jego żona, Sylvia Kay, tancerką, natomiast ich przyjaciel, Christopher O'Connel, klaunem. Pewnego fatalnego wieczoru, jedno z nich zginie na scenie w niewyjaśnionych okolicznościach... Spektakl trzyma widownię w napięciu, niesie ze sobą bardzo duży ładunek komiczny – oparty na cyrkowych i kabaretowych gagach oraz na zabawnych relacjach pomiędzy narysowanymi grubą kreską postaciami.

Po przedstawieniu odbędą się również warsztaty z autoprezentacji, które poprowadzi brytyjski aktor Felix Meadowsweet.

Przedstawienie oraz warsztaty będą pierwszą częścią projektu "X Muza po angielsku" przygotowanego i realizowanego w tym roku przez panią profesor Joannę Pliszkę, Małgorzatę Kowalską, Mariolę Kutyłę, Izabelę Włodarczyk oraz pana profesora Jacka Jurkiewicza.