Debata międzygimnazjalna
Opublikowano dnia 13-02-2015 o godz. 20:30
Opracowanie: SI

11 lutego 2015 roku w Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego odbyła się debata międzygimnazjalna ”Quo vadis Europo?”. Była to pierwsza debata zrealizowana w ramach projektu FORDON MASTERS. W spotkaniu udział wzięli uczniowie Gimnazjum nr 5, nr 53 i 54 Mistrzostwa Sportowego wraz z nauczycielami. Młodzież dyskutowała na temat problemów, z którymi boryka się współczesna Europa. Między innymi poruszono zagadnienie kryzysu demograficznego, kryzysu ekonomicznego, ochrony środowiska naturalnego. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, co korzystnie wpływa na integrację uczniów szkół fordońskich. Ideą Fordon Masters jest przygotowanie gimnazjalistów do życia w społeczeństwie obywatelskim, pogłębienie wiedzy i zainteresowań dziejami Europy, kształtowanie postawy patriotycznej młodego Polaka. Następna debata zaplanowana jest na  30 marca tego roku na temat „Czy Polska potrzebuje dyktatora? Historyczne rozważania na podstawie dziejów Polski” Zapraszamy!

Organizatorzy - uczniowie klasy III Gimnazjum nr 53: Wiktoria Jabłońska, Patrycja Kardasz, Anna Sarnecka, Bartosz Mróz, Jan Ledworowski.

Więcej zdjęć w GALERII zdjęć.