Oto „Tydzień z klasą 1c” (2-6. marca 2015)
Opublikowano dnia 02-03-2015 o godz. 10:50
Opracowanie: LM

Zapraszamy Cię do wspólnej zabawy tuż po feriach!

Poniedziałek – ZGADNIJ, KIM JESTEM!

Może się zdarzyć, że Twoją lekcję matematyki czy j. polskiego przerwie nagłe pojawienie się tajemniczych osób – z filmu, życia artystycznego... Twoje zadanie będzie proste – odgadnąć, kim są owe postacie. Postaramy się dotrzeć do wszystkich klas. Humaniści-przebierańcy będą odwiedzali lekcyjne sale przed południem.

Wtorek – BAAARDZO ZDROWY WTOREK!

To, że jesteśmy humanistami nie oznacza wcale, że siedzimy nosem tylko w książkach :-) Wiemy, jak zadbać o kondycję i linię, dlatego zapraszamy Cię serdecznie na smaczną i zdrową niespodziankę. Musisz tam być! Gdzie? Na długiej przerwie (12.25) przy drzwiach wejściowych do szkoły. W czymś takim na pewno jeszcze nie brałeś/łaś udziału!

Środa – ZOSTAŃ LITERACKIM DETEKTYWEM!

W różnych miejscach szkoły ukryjemy kilkanaście sentencji – zdań wypowiedzianych niegdyś przez wybitnych pisarzy i poetów, które mają pobudzić do refleksji. Oprócz jednak duchowej strawy czeka Cię miła niespodzianka. Jaka? Przekonasz się, jeśli uda Ci się odnaleźć choć jeden cytat i przynieść go do sali 206, ale tylko w ciągu „literackiej” środy. Owocnych poszukiwań, Sherlocku :-)!

Czwartek – POKAŻEMY CI JĘZYK :-)!

Lubimy czytać nie tylko w języku polskim. Jesteśmy przecież klasą humanistyczno-językową, więc nie brakuje wśród nas osób, które potrafią mówić w kilku językach obcych – po rosyjsku, angielsku, niemiecku, francusku... Stąd właśnie pomysł, by pokazać Wam język :-) Nie należy się jednak obrażać – wierzymy w to, że potraficie odgadnąć, co oznaczają zdania, które znajdziecie podczas „językowego” czwartku usiane po szkole. Kto rozszyfruje cytat, niech zgłosi się prędko do sali 206...

Piątek – NA SŁODKO!

Zbliża się weekend, a skoro tak, to postanowiłyśmy (tak, tak – tylko dziewczyny:-) upiec Wam coś specjalnego, by upragnione dwa dni wolnego nadeszły jeszcze szybciej! Bacznie się rozglądaj, byś czasem nie przeoczył humanistek, które będą rozdawały słodkości podczas przerw. Na dokładkę – a jakże, nie byłybyśmy sobą :-) - dołączamy cytat z literatury!

Mamy nadzieję, że nasz tydzień z klasą 1c przypadnie Wam do gustu – bawcie się razem z nami!

Letnia zabawa w środku zimy :-), czyli powspominajmy obóz integracyjny! 1c prawie w komplecie - Pieczyska X 2014