Dzień Walii
Opublikowano dnia 17-01-2007 o godz. 10:13
Opracowanie: AP

Dnia 12 stycznia 2007 w naszej szkole odbył się Dzień Walii. Punktem kulminacyjnym tego dnia było przedstawienie w języku angielskim pt. Eisteddfod – A Cultural Competition oraz przyznanie nagród książkowych w konkursach przybliżających Walię i jej kulturę.Przedstawienie przygotowali grupa uczniów klasy II e/d XV Liceum Ogólnokształcącego pod kierownictwem Joanny Pliszki, nauczycielki języka angielskiego. Przedstawienie było inscenizacją na temat Eisteddfod, walijskiego konkursu poezji, muzyki, sztuki i tańca. W inscenizacji uczniowie połączyli grę sceniczną z wykorzystaniem wcześniej nagranego filmu pt ‘Cymru am byth - Wales forever’ w reżyserii Piotra Walczka z II d. Przedstawienie zakończyło się quizem o Walii, poprowadzonym przez Aleksandrę Prajs. Udział w nim brała widownia zaproszona na przedstawienie. W przedstawieniu Eisteddfod – A Cultural Competition udział brali: Błażejczak Karolina, Hejze Aleksandra, Kozłowska Ewa, Laskowska Katarzyna, Maciąg Marietta, Prajs Alesandra z klasy II e oraz Sulska Justyna i Piotr Walczak z klasy II d. W konkursach ogłoszonych przez nauczycieli języka angielskiego wzięło udział 32 uczniów. Wśród nich przyznano nagrody w następujących kategoriachFamous Welsh People : project Natalia Brzeźińska II d (nagroda) National Symbols of Wales : Aneta Pawska, Marlena Prejs II c (nagroda) project Dominik Borowski , Arkadiusz Kłosowski II c (wyróżnienie) Jakub Ruciński, Rafał Śpiewak II d (wyróżnienie) Welsh – the Eighth Wonder of Wales: Marietta Maciąg II d (nagroda)Essay Maciej Wochna II d ( wyróżnienie)