Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu
Opublikowano dnia 20-03-2015 o godz. 20:53
Opracowanie: SI

Nowoczesny Polak Patriota nie wstydzi się swojego patriotyzmu, uważa że istotna jest świadomość polskiej tradycji i kultury, edukacja, która rozwija talenty, silna gospodarka i sprawne państwo, tolerancja oraz twórcze działanie.

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu jest projektem realizowanym przez Klub Jagielloński od 2009 roku. W tym roku również nasza szkoła dołączyła do grona Nowoczesnych Patriotów. 17 marca uczniowie klasy 2 D wzięli udział w głównej części cyklu całodniowych innowacyjnych symulacji oraz zajęć typu case study poświęconych w pierwszej kolejności polskiemu systemowi parlamentarnemu. Kolejne zajęcia dotyczyć będą systemu samorządowego oraz spraw społecznych. Jest to uczenie się przez poznawanie rzeczywistych mechanizmów rządzących życiem publicznym. Dzięki temu uczestnicy stają się świadomymi obywatelami.

Wkrótce na stronie internetowej ANP pojawi się profil klasy 2 D, na którym umieszczane będą prace naszych uczniów, filmy, zdjęcia. Można będzie głosować, czekamy zatem na Waszą aktywność!

Zapraszamy na http://anp.kj.org.pl/

Zdjęcie wykonała prowadząca zajęcia Klaudia Wiśniewska z klasy III C