Finał V edycji konkursu „Bydgoszcz - my home town”
Opublikowano dnia 25-03-2015 o godz. 19:18
Opracowanie: KM

Dnia 19 marca 2015 w naszej szkole odbył się finał V Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Bydgoszczy w Języku Angielskim Bydgoszcz – my home town. Konkurs organizowany jest w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego, a Honorowy Patronat sprawuje nad nim Prezydent Miasta Bydgoszczy. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie zdolności językowych młodzieży, jak również pogłębianie wiedzy o grodzie nad Brdą i umacnianie poczucia lokalnej tożsamości.

Uczestników etapu finałowego V edycji konkursu wyłoniono spośród prawie 140 uczniów 15 bydgoskich gimnazjów. W I etapie wykazali się oni największą wiedzą z zakresu historii, geografii, kultury oraz życia codziennego naszego miasta. Zadaniem finalistów było przygotowanie ustnej prezentacji w języku angielskim, połączonej z  prezentacją multimedialną, na temat Bydgoszcz, jakiej nie znacie. Za umiejętności językowe oraz ciekawy sposób zaprezentowania tematu nagrody otrzymali:

Mikołaj Hetzig z Gimnazjum nr 47 – I miejsce

Radosław Śmidoda z Gimnazjum nr 23 – II miejsce

Kamila Jaje z Gimnazjum nr 17 – III miejsce

Emilia Szajerska z Gimnazjum nr 51 - wyróżnienie

Wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym finalistom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy: prof. Mariola Kutyła, prof. Izabela Włodarczyk

Więcej zdjęć znajduje się w GALERII ZDJĘĆ.