X Muza po angielsku
Opublikowano dnia 12-05-2015 o godz. 20:12
Opracowanie: KM

Dnia 27 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie organizowane w ramach projektu X Muza po angielsku. Po raz trzeci w sali kina Jeremi gościliśmy uczniów z Gimnazjum nr 5, 9, 23 i 52 w Bydgoszczy, Bydgoskiego Gimnazjum Klasycznego oraz Gimnazjum z Dąbrowy Chełmińskiej. Pierwsza część spotkania  poświęcona była doskonaleniu kompetencji komunikacyjnych w języku angielskim. Uczestnicy projektu obejrzeli oryginalną wersję językową filmu „The King’s speech” („Jak zostać królem”). Wzięli też udział w dyskusji na temat monarchii brytyjskiej. Drugą część spotkania stanowiły warsztaty traktujące o realizacji własnych amatorskich produkcji filmowych. Gimnazjaliści dowiedzieli się jak napisać scenariusz, poprowadzić produkcję i jak pracować z „aktorami”.  Nauczyli się też jak właściwie oświetlić plan zdjęciowy, ustawić kamerę oraz jak prawidłowo zakomponować kadr, aby uzyskać jak najlepsze efekty.  Prowadzący warsztaty - pan Wojciech Hermanowski, związany niegdyś z TVP 1 oraz TVP Bydgoszcz - ocenił również stronę techniczną scen nagranych przez uczestników projektu na podstawie filmu „Notting Hill” prezentowanego podczas poprzedniego spotkania.

Więcej  zdjęć z tego spotkania znajduje się w GALERII.

Organizatorami projektu są: prof. Małgorzata Kowalska, Mariola Kutyła, Joanna Pliszka, Izabela Włodarczyk, Jacek Jurkiewicz.