FORDON MASTERS
Opublikowano dnia 02-06-2015 o godz. 05:53
Opracowanie: SI

18 maja 2015 roku w Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego odbyła się debata międzygimnazjalna „Jak zmieniła się rola kobiety i mężczyzny na przestrzeni wieków w Europie?”. Była to ostatnia debata zrealizowana w ramach projektu Fordon Masters. Kilkumiesięczne przedsięwzięcie przygotowała i zrealizowała młodzież z klasy III Gimnazjum nr 53.

W spotkaniach udział wzięli uczniowie fordońskich szkół: Gimnazjum nr 5, 53, 54 Mistrzostwa Sportowego oraz Towarzystwa Salezjańskiego wraz z nauczycielami. Wydarzenie pozytywnie wpłynęło na proces integracji środowiska lokalnego. Stało się kolejnym etapem przygotowania gimnazjalistów do życia w społeczeństwie obywatelskim, pozwoliło pogłębić wiedzę

i zainteresowania dziejami Europy, Polski. Podczas ostatniego spotkania przyznane zostały nagrody ufundowane przez Młodzieżową Radę Miasta Bydgoszczy. Puchary dla najbardziej aktywnych to radosne zwieńczenie przedsięwzięcia, ale uznanie należy się wszystkim uczestnikom. Gratulujemy!        

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w II edycji Fordon Masters w przyszłym roku szkolnym!

Na zdjęciu organizatorzy: Wiktoria Jabłońska, Patrycja Kardasz, Anna Sarnecka, Jan Ledworowski oraz przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy Bartosz Mróz (drugi z prawej strony)

<<< WSTECZ