Warsztaty filmowe w ramach IV edycji programu Sztuka Wyboru
Opublikowano dnia 17-06-2015 o godz. 22:26
Opracowanie: IT

W dniach od 11 do 14 czerwca bieżącego roku grupa dziewcząt naszej szkoły: Nina Szczepańska, Patrycja Papke oraz Małgorzata Pawlisz pod opieką pani profesor Iwony Łukaszewicz brały udział w warsztatach filmowych w ramach IV edycji programu Sztuka Wyboru pt. Kręcę na trzeźwo, którego organizatorami są Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Warsztaty odbyły się w budynku Oddziału Prewencji Policji przy KWP w Bydgoszczy ul. Poniatowskiego 3 oraz w Studio Black Fish w Bydgoszczy gdzie pod okiem pani Doroty Kędzierzawskiej oraz pana Arthura Reinharta - ikon polskiej kinematografii, młodzi ludzie zapoznali się z technikami montażu podczas zajęć reżysersko-operatorskich. Gościem warsztatów był również znany wszystkim Robert Więckiewicz, aktor, grający główną rolę w filmach takich jak jak „Pod Mocnym Aniołem” czy „Wszystko będzie dobrze”, który podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z pracy na planie filmowym.

W ramach projekty uczennice naszej szkoły miały również możliwość wzięcia udziału w warsztatach plenerowych , dziewczyny pracowały pod okiem słynnego operatora , dźwiękowca i montażysty pana Marcela Gawrysia przygotowując montaż filmu.

Ideą projektu jest zwrócenie uwagi młodzieży na różnorakie problemy i zagrożenia czyhające na młodych ludzi, a będące wielokrotnie podłożem przestępstw wykorzystując znajomość nowoczesnych technologii w dobrym, pożytecznym społecznie celu. Finałem tego projektu będzie prezentacja nagrodzonych materiałów filmowych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE. Dziewczyny trzymamy za was kciuki w listopadzie !!!Powodzenia!!!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia znajdujących się w GALERII zdjęć.