Uczniowie z Dąbrowy Chełmińskiej w XV-tce
Opublikowano dnia 25-06-2015 o godz. 12:48
Opracowanie: IT

W poniedziałek, zaproszeni przez zgrany zespół - panie Iwonę Łukaszewicz, Jowitę Wawrzyńską oraz pana Sebastiana Kubskiego - odwiedzili naszą szkołę uczniowie klas drugich gimnazjum z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkól z Dąbrowy Chełmińskiej. Podzieleni na grupy ochoczo udali się do pracowni chemicznej, w której przebrani w odzież ochronną i okulary mogli zgłębiać wiedzę tajemną, przeprowadzając eksperymenty pod czujnym okiem pani profesor Lucyny Mikulskiej. Inna grupa w tym czasie poznawała prawa fizyczne rządzące naszym światem, słuchając wykładów i biorąc czynny udział w zadaniach przygotowanych przez panią profesor Mariolę Wiśniewską oraz jej pomocników z klasy I gimnazjum. Po poszerzeniu wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych, młodzież mogła zapoznać się z podstawami pierwszej pomocy, które zaprezentował mistrz resuscytacji pan profesor Sławomir Maciąg. Miłośnicy świeżego powietrza i historii udali się na długi spacer po Fordońskiej Dolinie Śmierci, podczas którego mieli okazję wysłuchać obszernego wykładu pana profesora Daniela Piotrowskiego. Po interesujących zajęciach młodzież udała się do kina, gdzie po krótkim powitaniu przez pana dyrektora Stanisława Pilewskiego mogła się zrelaksować podczas pokazu fantastyczno-przygodowego filmu pt. „Super 8”. Miła, aczkolwiek za krótka wizyta, zakończyła się pysznym obiadem w  stołówce szkolnej. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tak spędzonego czasu i mamy nadzieję, że na jednej wizycie się nie skończy.

Więcej zdjęć można znaleść w GALERII zdjęć.