Przybyliśmy, zobaczyliśmy,… nakręciliśmy [się]
Opublikowano dnia 19-10-2015 o godz. 08:48
Opracowanie: LM

9. października (piątek) grupa 18 uczniów z różnych klas (1c, 1a MS, 2c, 2ag, 3 ag MS) ochoczo wyruszyła do Warszawy. Ich celem było zwiedzenie dwóch stacji telewizyjnych – TVN 24 i POLSAT NEWS.

W pierwszej z nich przywitała nas red. Katarzyna Zdanowicz, prowadząca program „Polska i świat” o 21.30. Opowiedziała o specyfice swojej pracy. Po głównym studiu, skąd nadawane są m.in. „Fakty”, oprowadzała nas z kolei red. Patrycja Redo-Łabędziewska, autorka „Czarno na białym”. Wraz z reporterem, Konradem Wachulcem, pokazali nam nie tylko garderobę (dziewczęta nie chciały stamtąd wyjść), gdzie wszystkim gościom telewizji robi się make-up, ale przede wszystkim studio, w którym Kamila i Michalina mogły wystąpić przed kamerą w roli pogodynekJ

Po stacji POLSAT NEWS natomiast oprowadzał nas p. Marcin Zdanowicz, szef produkcji. Mogliśmy wejść do studia „Wydarzeń”, jak również – co było najbardziej ekscytujące – podpatrzeć, jak pracuje zespół dziennikarzy odpowiedzialnych za to, co w danej chwili jest na antenie.      

Mimo napiętego programu wycieczka „medialna” wszystkim bardzo się spodobała. To cieszy tym bardziej, że oprócz redaktorów „Fabryki Słowa” zainteresowanymi dziennikarstwem okazali się też uczniowie z różnych klas.

Więcej zdjęć w GALERII. Zapraszamy do oglądania!

<<< WSTECZ