Podziwiali obrazy i fotografie
Opublikowano dnia 30-11-2015 o godz. 17:21
Opracowanie: LM

W miniony czwartek, 26. listopada br. humaniści naszej szkoły (2c i 3d) udali się wraz z polonistami na dwie wystawy. Pierwszą z nich zorganizowało Biuro Wystaw Artystycznych, a poświęcona była twórczości Zdzisława Beksińskiego, jednego z najbardziej rozpoznawanych polskich artystów współczesnych. Nasi uczniowie mogli podziwiać nie tylko jego liczne, pełne mroku i tajemniczości obrazy, ale także odważne, zaskakujące zdjęcia. Drugą wystawę obejrzeli w Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego. Były to fotografie Macieja Kulczyńskiego, które połączył temat bezdomności. Miło było zobaczyć licealistów, którzy z ogromnym zaciekawieniem przyglądali się obrazom Beksińskiego do tego stopnia, że nie chcieli opuszczać galerii.