„X Muza po angielsku”
Opublikowano dnia 04-02-2016 o godz. 10:11
Opracowanie: KM

Dnia 14 stycznia w naszej szkole odbyło się drugie spotkanie organizowane w ramach projektu „X Muza po angielsku”. W sali kina „Jeremi” ponownie gościliśmy uczestników tegorocznej edycji przedsięwzięcia – grupy uczniów z Gimnazjum nr 2, 9, 23, 29, 52 i 53 w Bydgoszczy oraz z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Ostromecku. Gośćmi spotkania były pani Magdalena Mrozińska z Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy i pani Ewa Skonieczna - pasjonatka reżyserii i aktorstwa, związana, między innymi, z bydgoskim studiem filmowo-reklamowym BlackFish Studio. Pani Ewa opowiedziała o swoich inspiracjach dotyczących kinematografii oraz udzieliła szeregu praktycznych wskazówek dotyczących technicznych aspektów tworzenia filmów, które niewątpliwie przydadzą się uczestnikom projektu podczas przygotowywania własnych miniprodukcji.  Panie zaprezentowały też swój film, który zdobył II miejsce w ubiegłorocznej edycji konkursu „Sztuka Wyboru” i był wyświetlany podczas Gali towarzyszącej Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu „Camerimage”. Opowiedziały również o kulisach tworzenia nagrodzonej produkcji. Podczas drugiej części spotkania gimnazjaliści wysłuchali prezentacji dotyczącej życia królowej Wiktorii oraz obejrzeli film pt. ”The Young Victoria” opowiadający o młodzieńczych latach wyjątkowej monarchini, której panowanie przeszło do historii jako „epoka wiktoriańska”. Następne spotkanie w ramach projektu odbędzie się w marcu.