Projekt „TAJEMNICE MONARCHII”
Opublikowano dnia 13-03-2016 o godz. 19:08
Opracowanie: JJ

W piątek 4 III w sali kinowej XV LO w Bydgoszczy odbyło się pierwsze spotkanie w ramach nowego projektu pod nazwą ”TAJEMNICE MONARCHII” realizowanego przez nauczycieli języka angielskiego XV LO w Bydgoszczy: panią profesor Mariolę Kutyłę oraz pana profesora Jacka Jurkiewicza. Głównym celem projektu jest zapoznanie uczniów z historią monarchii Wielkiej Brytanii oraz zaprezentowanie wielu ciekawych, niezwykłych i intrygujących faktów, anegdot oraz wspomnień dotyczących brytyjskich władców.

Każde spotkanie składa się z wykładu audiowizualnego i pokazu filmowego związanego tematycznie z konkretnym monarchą oraz panelu dyskusyjnego prowadzonego po zakończeniu projekcji filmu.

Podczas pierwszego spotkania ponad 40 uczniów II i III klasy Gimnazjum w Ostromecku wysłuchało 2 prezentacji dotyczących najwazniejszych zagadnień związanych z monarchią brytyjską oraz życiem i tajemniczą chorobą króla Jezrzego III, który pamietany był ze swoich częstych okresów niepoczytalności.

Kolejne spotkanie w ramach projektu - już w kwietniu!