Grali w „Super Farmera”
Opublikowano dnia 17-06-2016 o godz. 11:11
Opracowanie: AW

14 czerwca w Warszawie w Muzeum Powstania Warszawskiego odbył się "V Ogólnopolski Finał Turnieju SUPER FARMERA". Wzięło w nim udział ponad 120 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Miło jest poinformować, że uczniowie klasy drugiej 53 Gimnazjum, przygotowywani przez prof. Agnieszkę Wiśniewską zajęli wysokie miejsca:  Krzysztof Raszliński po zakwalifikowaniu się do finałowej czwórki zajął drugie miejsce,  Krzysztof Szkodziński był 7,  Konrad Wołgajew - 8,  Jakub Sieński 14.

Gratulacje!

"Superfarmer" to polska gra planszowa, która podbija Świat. Jej autorem jest wybitny polski matematyk Karol Borsuk. Powstała w czasie wojny w 1943 roku w Warszawie i nazywała się "Hodowla zwierzątek", przygotowywana była metodami domowymi przez najbliższych profesora i od razu zyskała dużą popularność. Z inicjatywy żony profesora, w czerwcu 1997r., firma GRANNA wydała grę pod tytułem "Superfarmer" i od tego czasu gra bawi kolejne pokolenia w wielu krajach.

Więcej zdjęć z turnieju w GALERII.