III Bydgoskie Zawody Pierwszej Pomocy Szkół Gimnazjalnych
Opublikowano dnia 06-11-2016 o godz. 20:03
Opracowanie: MC

Zawody odbywały się w  Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego, na przygotowanych stacjach urazowych i stacji edukacyjnej. Stacje urazowe obejmowały najczęstsze wypadki zdarzające się w życiu codziennym, natomiast na stacji edukacyjnej odbyło się szkolenie z AED. Nie zabrakło konkurencji na fantomach i teorii z zakresu pierwszej pomocy.

Po zakończeniu zawodów, sędzia główny zawodów – Kacper Fac, ogłosił wyniki:

I miejsce – Pałac Młodzieży (reprezentacja bydgoskich gimnazjów skupiona w Grupie Pierwszej Pomocy w Pałacu Młodzieży)

II miejsce – Gimnazjum nr 54 Mistrzostwa Sportowego

III miejsce – Gimnazjum nr 53

Nagrody wręczyli:

- z ramienia Urzędu Miasta – przedstawicielka Wydziału Edukacji i Sportu – Magdalena Ząbkowska,

- z ramienia organizatora – wicedyrektor ZS nr 5 Mistrzostwa Sportowego – Marek Gołembiewski

Każda zwycięska szkoła otrzymała w nagrodę fantomy, a uczestnicy – medale.

Każda reprezentacja otrzymała koszulki z logo pierwszej pomocy oraz wyposażenie apteczek pierwszej pomocy. Nagrody zostały ufundowane przez Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy. Zwycięzcą serdecznie gratulujemy.

Opiekun Grupy Pierwszej Pomocy przy XV LO – Sławomir Maciąg oraz przewodnicząca GPP – Atena Zdanowicz serdecznie dziękują członkom i instruktorom Grupy Pierwszej Pomocy PCK przy XV LO w Bydgoszczy, nauczycielom EdB bydgoskich szkół, młodzieży , obsługom stacji urazowych i edukacyjnych oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów.

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.