Dzień języków obcych w świątecznym nastroju
Opublikowano dnia 14-12-2016 o godz. 19:56
Opracowanie: ZK

We wtorek 20 grudnia zapraszamy uczniów i nauczycieli naszej szkoły do wspólnej zabawy w świątecznym nastroju. Czekają na was liczne konkursy oraz smakołyki, które będzie można kupić podczas szkolnego jarmarku świątecznego. A oto czekające na Was atrakcje:

1. Konkurs - najlepsze tłumaczenie wiersza Weź od swojego nauczyciela wiersz w języku niemieckim i przetłumacz go na język polski. Postaraj się, aby twoje tłumaczenie wiernie oddawało atmosferę nauczycielowi języka niemieckiego.

2. Konkurs - kalendarz adwentowy Wykonaj dowolną techniką swój własny kalendarz adwentowy. Zadbaj o to, aby kalendarz zawierał jakieś elementy nawiązujące do języka niemieckiego. Gotową pracę oddaj najpóźniej do 15 grudnia nauczycielowi języka niemieckiego.

3. Konkurs – wieniec adwentowy Wykonaj dowolną techniką wieniec adwentowy.

4. Konkurs – filmowe życzenia w języku angielskim. Razem ze swoją klasą przygotuj krótki 1-minutowy filmik z życzeniami w języku angielskim. Najbardziej oryginalne życzenia filmowe zostaną nagrodzone. Filmiki przynosimy najpóźniej do 16 grudnia do prof. I. Włodarczyk.

5. Konkurs – list do Św. Mikołaja w języku angielskim Napisz list do Św. Mikołaja po angielsku (może to być praca indywidualna lub zespołowa). Listy przynosimy najpóźniej do 16 grudnia i przekazujemy nauczycielowi języka angielskiego. Odpowiedź na list już 20 grudnia! Nagrody czekają!

6. Wielka szkolna świąteczna kartka – pisanie życzeń świątecznych (ogólnych lub dla konkretnych osób).

7. Na dużej przewie karaoke – piosenki świąteczne  w języku angielskim i/lub niemieckim.

8. Inne konkursy o tematyce świątecznej od rana podczas kolejnych przerw między lekcjami.

ZAPRASZAMY!!