Tajemnice monarchii
Opublikowano dnia 26-02-2017 o godz. 21:01
Opracowanie: KM

Za nami kolejne spotkania z cyklu „Tajemnice monarchii”. W zajęciach, których  głównym celem jest rozwijanie kompetencji komunikacyjnych w języku angielskim oraz przybliżanie młodym ludziom zagadnień związanych z monarchią brytyjską i historią Zjednoczonego Królestwa, udział wzięli uczniowie I i II klasy o profilu humanistyczno-lingwistycznym XV LO, a także gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Ostromecku. Spotkanie z licealistami dotyczyło jednego z najbardziej dramatycznych epizodów w historii monarchii brytyjskiej – trwających prawie sześćdziesiąt lat rządów znanego ze swej niepoczytalności, noszącego przydomek „król – farmer” Jerzego III. Zajęcia z uczniami klas gimnazjalnych nawiązywały do ostatnich chwil życia oraz tragicznej śmierci księżnej Diany Spencer. Zaprezentowano, między innymi, szereg niewyjaśnionych dotąd zagadek i tajemnic związanych z wypadkiem, w którym zginęła, a także kontrowersyjną reakcję dworu brytyjskiego na wiadomość o śmierci „Królowej Ludzkich Serc”.

Kolejne spotkania z monarchią brytyjską już wkrótce. Organizatorzy: prof. Mariola Kutyła, prof. Jacek Jurkiewicz.