„X muza po angielsku” – III edycja - II spotkanie
Opublikowano dnia 26-02-2017 o godz. 21:08
Opracowanie: JJ

14 lutego 2017 roku w sali kina „Jeremi” ponownie gościliśmy grupy uczniów z Gimnazjum nr 2, 23, 29, 53, 6 MS oraz 54 MS w Bydgoszczy – uczestników III edycji projektu „X Muza po angielsku”. Główną atrakcję naszego kolejnego spotkania stanowiły warsztaty teatralne związane ze sztuką mówienia oraz ekspresją ciała. Poprowadziły je aktorka Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu – pani Anna Magalska. W trakcie prawie dwugodzinnych zajęć gimnazjaliści mieli okazję poćwiczyć poprawną dykcję oraz dynamikę głosu. Poznali też tajniki przekazu intencji i emocji za pomocą gestów i ruchu. Zajęcia aktorskie przeniosły uczestników warsztatów w świat nieograniczonej wyobraźni oraz improwizacji.

Podczas drugiej części spotkania gimnazjaliści obejrzeli produkcje filmowe, które zostały zakwalifikowane do finałów poprzednich dwóch edycji projektu. Po projekcji uczniowie wzięli udział w dyskusji dotyczącej mocnych i słabych stron obejrzanych filmów oraz aspektów, na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę podczas procesu tworzenia ich własnych filmów konkursowych.