Niezwykły świat radia
Opublikowano dnia 08-03-2017 o godz. 08:27
Opracowanie: LM

Poniedziałkowe przedpołudnie (06.03.), zamiast w szkolnych ławkach, czas spędzili za konsoletą i przed mikrofonem. Mowa o grupie uczniów z Gimnazjum nr 53, z zaprzyjaźnionego gimnazjum z Dąbrowy Chełmińskiej oraz redaktorach „Fabryki Słowa”, którzy zwiedzili Polskie Radio PiK.

Punktualnie o 10.00, jak przystało na dziennikarzy:-), stawiliśmy się w rozgłośni przy ul. Gdańskiej 48. Tam przywitał nas red. Zdzisław Pająk, znakomity dziennikarz muzyczny, który pracuje w radiu od… 50 lat. Zwiedziliśmy reżyserkę, gdzie obserwowaliśmy realizowany na żywo program. Mieliśmy okazję nagrać próbne materiały, których później, już zmontowanych, z uśmiechem słuchaliśmy. Pan Pająk pokazał nam wszystkie możliwe studia, gdzie są przygotowywane, a później emitowane audycje. Na koniec zwiedziliśmy istniejące od niedawna muzeum – można się naprawdę zdziwić, na jakim sprzęcie jeszcze do niedawna pracowali radiowcy. Zarówno wśród uczniów naszej szkoły, jak i gimnazjalistów z Dąbrowy Chełmińskiej nie zabrakło licznych pytań, na które nasz przewodnik chętnie odpowiadał.   W podziękowaniu za niezwykłą opowieść, zamiast kwiatka:-), red. Pająk otrzymał od nas kubek, notes i długopis z logo „Fabryki Słowa”.

Chcesz zobaczyć więcej? Zajrzyj do GALERII zdjęć.