Zamiast lekcji…
Opublikowano dnia 18-02-2018 o godz. 22:48
Opracowanie: LM

Filmem w kinie „Jeremi” nasi goście z Dąbrowy Chełmińskiej rozpoczęli wizytę w „Piętnastce”. Uczniów z dwóch klas trzecich z tamtejszego gimnazjum gościliśmy 1 i 7. lutego br. Po seansie ochoczo zabrali się do tworzenia mydełek pod czujnym okiem Pani Lucyny Mikulskiej. Następne 45 minut spędzili w szkolnej kawiarence „Przybornik” – tam redaktorzy „Fabryki Słowa” zaprosili gimnazjalistów na konferencję prasową, na której – oprócz policji i żandarmerii wojskowej – gościli również… przestępcy:-) To oczywiście jedynie zabawa, ale dzięki niej nasi goście poznali sposoby tworzenia artykułu prasowego. Później – instruowani przez Pana Sławomira Maciąga – uczyli się ratować życie. Po tak intensywnych „lekcjach” musieli nabrać sił i uraczyli się obiadem.  Mamy nadzieję, że nasze zajęcia przypadły im do gustu. Dziękujemy uczniom i ich opiekunom za wizytę i – jak zawsze – polecamy się na przyszłość :-)!