M.in. o chimerze hipochondryka i nicnierobieniu
Opublikowano dnia 31-03-2018 o godz. 16:51
Opracowanie: LM

Trudne słowa?:-) Teoretycznie nie, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że V już Dyktando o Pióro Dyrektora Szkoły było „naszpikowane” takimi i jeszcze trudniejszymi wyrazami, to sprawa nam się komplikuje. A jednak nie zabrakło „ortograficznych ryzykantów”, którzy tłumnie wypełnili salę gimnastyczną w ostatni poniedziałek, 26 marca. Punktualnie o 10.00 Pani prof. Iwona Benenowska z UKW rozpoczęła odczytywanie przygotowanego przez siebie tekstu dyktanda aż 90 uczniom z Gimnazjum nr 5 oraz naszych: Szkoły Podstawowej nr 44 MS, Gimnazjum nr 53 i 54 MS oraz „Piętnastki”.  Kto zdobędzie Pióro Dyrektora Szkoły? Kogo nie przytłoczyły „ekstrajubileusz”, „śmichy-chichy” czy czasownik  „mitrężyć”? O tym przekonamy się już wkrótce!:-)  Chcesz zobaczyć uczniowskie zmagania z ortografią? Zajrzyj po więcej do galerii zdjęć.

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.