Walczyli o Pióro Dyrektora
Opublikowano dnia 16-05-2019 o godz. 18:40
Opracowanie: LM

Jak – mam nadzieję - pamiętacie, pod koniec marca odbyła się VI już edycja Dyktanda o Pióro Dyrektora Szkoły. Brało w nim udział prawie dziewięćdziesięciu śmiałków:-). Uczniowie ze wszystkich typów szkół (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum) zgromadzili się na sali gimnastycznej, by z uwagą wysłuchać (a następnie zapisać:-) skomplikowany ortograficznie tekst, którego autorką była Pani dr hab. Iwona Benenowska z UKW, Przyjaciel naszej szkoły. Wielu uczestników przyznało, że dyktando było dość trudne. Zapewne dlatego nikomu nie udało się napisać go bezbłędnie, ale jeden z uczestników zrobił tylko jeden błąd i to do niego powędruje główna nagroda. Tym zwycięzcą, który otrzyma Pióro Dyrektora Szkoły jest... Paweł Marcinkiewicz z kl.3a gimnazjum. Serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom dziękujemy za wspólną, „ortograficzną” zabawę!

Źródło: kidea.pl

Zachęcam do przeczytania tekstu dyktanda, który znajdziesz TUTAJ