Audycje Muzyczne dla dzieci
Opublikowano dnia 11-09-2019 o godz. 22:13
Opracowanie: Monika Jarzyna

Serdecznie zapraszamy dzieci z przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych do naszej sali widowiskowej na audycje muzyczne w wykonaniu artystów Filharmonii Pomorskiej. 

Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy. 

Najbliższa audycja - JAKA TO MELODIA - odbędzie się we wtorek   24 września 2019 r. o godz.  10:00   Co słyszymy w muzyce? Czym jest język muzyki i jak go rozumieć? W nowym sezonie audycji muzycznych sprawdzać będziemy z jakich elementów składa się utwór muzyczny, „z czego tworzy się muzykę”. Rozpoczniemy od melodii, bo to ona jako pierwsza szczególnie zapada nam w pamięć. Podczas wrześniowego spotkania udowodnimy, że nie tylko utwory melodyjne, ale również te, którym zarzuca się niemelodyjność, mają szansę na powodzenie. Przekonamy się także czym jest owa melodyjność i co sprawia, że utwór „wpada nam  w ucho”. Zdradzimy też, które melodie są uznawane za najsłynniejsze na świecie. 

Miejsce: Sala widowiskowa przy ul. Piwnika-Ponurego 10 w Bydgoszczy-Fordonie  Wstęp: 6 zł,  grupy zorganizowane 5 zł/dziecko (opiekunowie wstęp wolny). 

Rezerwacja miejsc na wrześniową audycję do 16 września pod nr tel. (52) 343 66 67 wew. 224. 

<<< WSTECZ