Opublikowano dnia 14-10-2019 o godz. 17:04
Opracowanie: DP

14 października to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej. 246 lat temu (1773) sejm polski w niezwykle trudnych okolicznościach porozbiorowych zdecydował o utworzeniu Komisji Edukacji Narodowej, której zadaniem miała być reforma szkolnictwa. W celu uczczenia tego wydarzenia obchodzimy co roku tego dnia Dzień Edukacji Narodowej.

W imieniu wszystkich uczniów XV LO i SP 44 MS, chcielibyśmy złożyć najlepsze życzenia naszym Profesorom i innym pracownikom Szkoły. To wspaniale, że jesteście z nami!  Ponadto chcielibyśmy pogratulować wszystkim nagrodzonym, których wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze docenił Prezydent Miasta Bydgoszczy oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 MS. W szczególności jednak składamy gratulacje Panu Dyrektorowi Stanisławowi Pilewskiemu, który został doceniony przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaszczytnym tytułem "Lider Oświaty".

Jutro kolejne nagrody! Tym razem nasze! Zapraszamy na tradycyjne Staśki!

[Samorząd Uczniowski]